ورود یا عضویت
1606
بندر چابهار , جاذبه های طبیعی , جاذبه های تاریخی , جاذبه های گردشگری , مقاصد محبوب گردشگری , اماکن دیدنی , سفر به بندر چابهار

بندر چابهار که در قدیم با نام چاه بهار یا چهار بهار مشهور بوده، یکی از شهرهای استان بزرگ سیستان و بلوچستان است. این شهر با وسعت 17155 متر مربع تنها بندر اقیانوسی ایران است. بندر چابهار از سمت شمال با شهرهای با بمپور، راسک و سرباز و از جنوب با دریای عمان احاطه شده است. کشور پاکستان همسایه شرقی این بندر است و بندر میناب و جاسک همسایه های غربی این بندر زیبا هستند. بدلیل موقعیت جغرافیایی خاص این شهر و دسترسی نزدیک به کشورهایی مانند پاکستان، افغانستان و کشورهای حاشیه شمالی مثل ازبکستان، ترکمنستان، قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان، چابهار به یکی از پررونق ترین بندرهای ایران تبدیل شده است.

 

سفر به بندر چابهار

 

درباره تاریخچه بندر چابهار

اگرچه در مورد تاریخچه این شهر، اطلاعات دقیقی ثبت نشده است، اما شواهدی زیادی وجود دارد که نشان دهنده اهمیت این شهر در طول سال های گذشته است. در زمان قاجار و در سال 1270، ابراهیم خان بهزادی بمی به عنوان حاکم شهر بمپور انتخاب شد. در همین زمان او توانست با تصرف بلوچستان، مرزهای ایران را تا حوالی شهر چابهار و گواتر گسترش دهد. اما چابهار، همچنان تحت سلطه و حکومت اعراب قرار داشت. درنهایت با مداخله دولت وقت ایران و تحت فرماندهی حاکم بمپور، چابهار به تصرف ایران در آمد و از همان زمان، چابهار به عنوان بخشی از خاک کشور ایران محسوب می شود.

شرایط آب و هوایی و بهترین زمان سفر به شهر بندری چابهار

همانطور که از نام شهر چابهار پیداست این شهر هر ۴ فصل سال، هوایی بهاری دارد. وزش بادهای موسمی از سمت قطب جنوب و اقیانوس هند، علت هوای مطبوع بهاری چابهار در فصل زمستان است. اگرچه که چابهار شهری گرم به حساب می آید اما وزش خنکای باد از سمت دریا، هوای تابستان های این شهر را مطبوع و دوست داشتنی کرده است. در نتیجه، چابهار شهری است که در هر فصلی از سال مقصد خوبی برای سفر به حساب می آید. برای اطلاعات بیشتر در باره تورهای چابهار، با نوین تراول تماس بگیرید.

 

جاذبه های بندر چابهار

جاذبه های طبیعی و تاریخی چابهار

چابهار شهری با جاذبه های دیدنی فراوان است که از معروف ترین آنها می شود از قلعه پرتغالی‌ها، گل افشان، کوه‌های مینیاتوری (کوه های مریخی)، تالاب لیپار، مسجد جامع دزک، منطقه گاندو و بندر گواتر نام برد. البته دیدنی های چابهار به همین ها ختم نمی شود و قلعه پیروزگت، غارهای بان مسیتی، موزه محلی چابهار، گورستان تپه نهادی و گورستان‌های تاریخی روستای تیس هم در لیست جاذبه های گردشگری این شهر قرار دارد.

باید بدانید یکی از زیباترین جاده های ایران در مسیر ارتباطی چابهار به گواتر قرار دارد. همچنین بخشی از جنگل های حرا را نیز در این منطقه میتوانید ببیند. چابهار علاوه برداشتن جاذبه های گردشگری فراوان، به علت غذاهای سنتی خوش عطر و طعم و صنایع دستی زیبا، در بین علاقه مندان به سفر معروف است.

سفر به چابهار

با توجه به مسافت طولانی تهران تا چابهار، بهترین گزینه برای سفر به این شهر بندری، هواپیما است. راه دیگر قطار است که ابتدا باید با قطار خودتان را به زاهدان برسانید و از آنجا مسیر زمینی تا چابهار را طی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تورهای چابهار و یا رزرو بلیط هواپیما با نوین تراول تماس بگیرید.

 

آب و هوای چابهار

 

 

سایر نظرات

نظر خود را ثبت کنید