ورود یا عضویت
1606 - 021-75972000
سفر به دبی , امارات متحده عربی , ویروس کرونا , دانستنی های گردشگری , جاذبه های گردشگری , مقاصد محبوب گردشگری

طی چند ماه اخیر ویروس کرونا، زندگی تمام مردم جهان را تحت الشعاع قرار داده است. به طوری که ساده ترین جنبه های زندگی که بی تفاوت از کنار آن ها می گذشتیم برایمان غیر ممکن شده است. یک مثال بارز در این زمینه، سفر و رفت و آمد آزادانه در شهرها و کشورهای مختلف می باشد. چه از سر ضرورت و مسائل کاری، چه برای تفریح و گردش. به طور طبیعی تمام انسان ها تمایل به بازگشت به روال عادی زندگی خود دارند و چشم به راه زمانی هستند تا دوباره بتوانند به راحتی و به دور از نگرانی سوار قطار، اتوبوس و یا هواپیما شوند. حال نکته آنجاست که پس از پایان این روزها مردم جهان علاقمند هستند به کجا سفر کنند؟ به نظر شما محبوب ترین مقاصد گردشگری شامل چه کشورهایی هستند؟ پژوهش جالبی در این خصوص انجام شده که در ادامه بیشتر از آن صحبت می کنیم. با نوین تراول همراه باشید.

طبق این بررسی، داده های گوگل نشان می دهد که امارات متحده عربی، بیشترین تعداد جستجوهای اینترنتی برای انتخاب مقصد سفر در سال 2021 را داشته است. بر اساس پژوهشی که شرکت Kuoni توسط استخراج داده های گوگل انجام داده است جستجوی عبارت «تعطیلات 2021» یا «Holiday 2021» در مقایسه با روزهای پایانی ماه مارس، حدودا 124 درصد افزایش پیدا کرده است. این شرکت طبق یک نقشه نشان می دهد هر کدام از 131 کشور جهان به کدام یک از مناطق دنیا توجه بیشتری نشان می دهند.

دبی؛ مقصد محبوب گردشگری

با در نظر گرفتن داده ها، نتایج نشان می دهد که از نظر ساکنان تمامی کشورهای جهان، امارات متحده عربی محبوب ترین مقصد سفر برای سال 2021 خواهد بود. پس از امارات، کشورهای قطر، کانادا و آمریکا به صورت مشترک در رتبه دوم قرار دارند و مصر نیز در جایگاه سوم است.

دبی، اولین کشور محبوب گردشگری

سفر به محبوب ترین مقاصد گردشگری

البته این میزان علاقمندی در قاره های مختلف متفاوت هستند. بعنوان مثال اروپایی ها، مالدیو را بیشتر از سایر کشورها برای سفر می پسندند، آسیایی ها کانادا و آمریکا را ترجیح می دهند و از نظر آفریقایی ها هم امارات متحده عربی بهترین مقصد برای سفر است. روس ها نیز علاقمندند به مکزیک سفر کنند و در نقطه ی مقابل استرالیایی ها فیجی را ترجیح می دهند.

دبی با بهترین جاذبه های گردشگری

مقاصد محبوب گردشگری

اکنون که هنوز در بسیاری از نقاط جهان ممنوعیت سفر وجود دارد و مردم در قرنطینه به سر می برند طبیعی است که با رزرو تعطیلات بعدی خود سعی بر ایجاد امید و انگیزه داشته باشند. دین هاروی یکی از کارشناسان شرکت Kuoni در این باره می گوید: " چک کردن مقاصد گردشگری و جستجوی آنها در گوگل می تواند لذت بخش باشد و افراد از این طریق با ایجاد انگیزه برای خود تعطیلات بعدی خود را رزرو می کنند."

منبع: www.kuoni.co.uk

سایر نظرات

نظر خود را ثبت کنید