ورود یا عضویت
1606 - 021-75972000
سفر , گردشگری , ویروس کرونا , هواپیمایی قطر , دانستنی های گردشگری , اخبار گردشگری

تصور کنید یک روز صبح که از خواب بیدار شده و مانده کارت اعتباری خود را چک می‌کنید، ناگهان متوجه می‌شوید که موجودی حساب شما چندین میلیون دلار افزایش یافته است!

این دقیقا اتفاقی است که اخیرا برای یکی از مسافرین استرالیایی منظم و همیشگی شرکت هواپیمایی «قطر ایرویز» افتاد. وی متوجه شد که به‌هنگام دریافت بازپرداخت مبلغ بلیط، قطر ایرویز مبلغی به ارزش تقریبی ۱۹.۶ میلیون دلار (۲۸ میلیون دلار استرالیا ) به حساب وی واریز کرده است. این مسافر استرالیایی یک پرواز بیزنس کلس از «جاکارتا» به «لندن» رزرو کرده بود که به‌سبب شیوع ویروس «کووید-۱۹» این سفر لغو شد.

اشتباه هواپیمایی قطر

یک اشتباه ارزی

"JessicaTam" یکی از مسافرین دائمی قطرایرویز، انتظار داشت که پس از درخواست بازپرداخت پرواز لغو شده خود، حدود ۲.۰۰۰ دلار (۲.۸۰۰ دلار استرالیا) به وی بازپرداخت شود. اما در عوض ۱۹.۶ میلیون دلار (۲۸ میلیون دلار استرالیا) به حساب وی واریز شده بود.

در ابتدا ممکن است این بازپرداخت برای بلیطی که تنها ۲۸۰۰ دلار استرالیا ارزش دارد عجیب به نظر برسد، اما واریز این مبلغ به‌طور تصادفی نبوده است. در واقع این پرواز از «اندونزی» آغاز شده و کرایه نیز در ابتدا به «روپیه اندونزی» (IDR ) پرداخت می‌شد. کل هزینه این پرواز به روپیه اندونزی معادل ۲۸.۱۷۹.۰۰۰ است.

چنین اشتباهاتی می‌تواند یک خطای پرهزینه برای یک شرکت هواپیمایی باشد. به‌نظر می رسد در جایی در طی فرآیند بازپرداخت، مبلغ بازپرداخت به اشتباه به‌جای دلار استرالیا به روپیه اندونزی محاسبه شده است. این شرکت هواپیمایی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «قطر ایرویز نیز از داستانی که در اضافه بازپرداخت رخ داده، اطلاع دارد. این شرکت هواپیمایی بازپرداخت را به ‌درستی پردازش کرده و در اتفاق بین بانک و مسافر دخیل نبوده است. خوشحالیم که یاد گرفتیم چگونه چنین موضوعاتی را به‌سرعت اصلاح کنیم.»

 

اشتباه ارزی هواپیمایی قطر

 

منبع : http://ddsafar.com/

سایر نظرات

نظر خود را ثبت کنید