ورود یا عضویت
1606
جاذبه های طبیعی , تونل عشق , اوکراین , جاذبه های گردشگری , مقاصد محبوب گردشگری
 

این روزها جاذبه های گردشگری تنها شامل سایت های تاریخی، شهرهای توریستی یا طبیعت گردی نمی شوند. گاهی فضایی بدون کاربری توریستی تبدیل به یک جاذبه ی پرطرفدار برای گردشگران می شود که شهرت جهانی پیدا می کند.

در ادامه با نوین تراول همراه باشید تا با یکی از این جاذبه ها آشنا شوید.

 

تونل عشق اوکراین

اوکراین، دومین کشور بزرگ اروپا است که معماری زیبا، کوچه های عاشقانه و قلعه های باشکوه بسیاری دارد. با این حال شاید هیچ یک از این جاذبه های این کشور به اندازه تونل عشق جذاب و عاشقانه نباشد.

این تونل که در دل جنگل های عمیق و تاریک شهر کلوان قرار گرفته است 3 کیلومتر طول دارد. تمام فضای این تونل از گیاهان سبز پوشیده شده و حتی آسمان آن نیز سبز رنگ است.

جالب است بدانید پیش از این تونل عشق تنها بخشی از راه آهن بوده است اما امروزه یکی از محبوب ترین مکان ها برای عاشقان جهان است.

 

تونل عشق در اوکراین

باورهای محلی درباره تونل عشق

درباره این تونل باورها و افسانه های جالبی وجود دارد. مثلا برخی معتقدند اگر دو فرد عاشق دست در دست یکدیگر از این تونل عبور کنند به تمامی خواسته ها و آرزوهای خود خواهند رسید. برخی دیگر نیز بر این باورند که درختان زیبا و سرسبز این تونل تداعی کننده ی داستان مشهور باغ اسرار آمیز می باشد، که این تصور باعث جذب طرفداران بسیاری به این تونل رویایی شده است. اگرچه این تونل چندان بلند و طولانی نیست اما سالانه گردشگران زیادی از سر تا سر دنیا برای بازدید از این تونل به اوکراین سفر می کنند . همچنین بسیاری از زوج های عاشق برای عکاسی رو عروسی شان این را انتخاب می کنند.

همانطور که قبلا ذکر شد این تونل از ریل راه آهن می گذرد اما فقط قطارهای باربری اجازه عبور از این تونل را دارند. بطور کلی در طول روز تنها سه بار شاهد عبور قطارها از این تونل عاشقانه هستیم.

بهترین زمان برای بازدید از تونل عشق چه زمانی است؟

این تونل در تمامی فصل ها زیبایی های خاص خودش را دارد اما از آنجایی که سرسبزی آن و آسمانی پوشیده از درختان به این تونل زیبایی دو چندان می دهد می توان گفت بهترین فصل برای بازدید از این تونل اواخر بهار تا اوایل فصل تابستان می باشد.

البته که نمی توان از زیبایی نارنجی رنگ پاییز آن نیز غافل شد.

بهترین زمان بازدید از تونل عشق

راه های دسترسی به تونل عشق

اگر مسافر تور اکراین هستید و می خواهید به طریقی خود را به تونل عشق در منطقه کلوان برسانید، بهتر است به مسیرهایی که ذکر می کنیم دقت کنید:

  • از شهر ریون: شهر ریون در اوکراین، شهری است که در فاصله بسیار نزدیکی از منطقه کلوان و تونل عشق قرار دارد. بنابراین اگر تصمیم دارید از تونل عشق دیدن کنید، یکی از بهترین راه ها رفتن به شهر ریون می باشد تا بتوانید از آنجا با اتوبوس خود را به تونل عشق برسانید.
  • از شهر لوتسک: رفتن از شهر لوتسک تا تونل عشق به راحتی امکان پذیر می باشد. در این شهر مینی ون هایی وجود دارند که به منطقه کلوان و تونل عشق می روند. بنابراین با این مینی ون ها به راحتی به تونل عشق می رسید.
  • از شهر کیو: در این مسیر باید در ابتدا از شهر کیو به شهر ریون بروید و سپس از آنجا با اتوبوس به تونل عشق بروید.

به خاطر داشته باشید بازدید از این جاذبه ی طبیعی کاملا رایگان است.

 

 

سایر نظرات

نظر خود را ثبت کنید