ورود یا عضویت
1606
سفر , جاذبه های طبیعی , دانستنی های گردشگری , تپه های شکلاتی , جهانگردی , فیلیپین , جاذبه های گردشگری , مقاصد محبوب گردشگری

یکی از شگفتی های جاذبه های طبیعی این است که هیچ یک ساخته دست انسان نیستند و همگی به مروز زمان و طی هزاران و گاها میلیون ها سال به این شکل در آمده اند. یکی از این جاذبه ها تپه های شکلاتی بهل هستند. این تپه های منحصر به فرد که در فیلیپین واقع شده اند یکی از جاذبه های گردشگری این کشور به حساب می آیند.

در ادامه با نوین تراول همراه باشید تا بیشتر در خصوص این جاذبه طبیعی صحبت کنیم.

تپه های شکلاتی بهل

از تپه های شکلاتی چه می دانید؟

بُهُل (BOHOL) نام یکی از استان های کشور فیلیپین و نام جزیره ای است که این استان را در بر می گیرد. یکی از جاذبه های اصلی این جزیره تپه های شکلاتی است که مخروطی شکل و پوشیده از درخت در مرکز این جزیره قرار گرفته اند. 

افسانه های قدیمی این طور بیان می کنند که ایجاد این تپه ها اینگونه بوده که پس از درگذشت عشق عظیم Arogo او تا مدت ها گریه کرد و بعد اشکش خشک شد و این چشم انداز را تشکیل داد. واقعا وسوسه انگیز است که باور کنیم که چنین زیبایی توسط نیروهای فراطبیعی ایجاد شده است.

اما اگر بخواهیم علمی سخن بگوییم پوشش گیاهی این تپه ها به گونه ای است که در فصول کم بارش سال به رنگ قهوه ای در می آیند و همین امر باعث نامگذاری تپه های شکلاتی شده است. ویژگی این تپه ها شکل نامتعارف آنها بصورت مخروط های همسان و مرتفع است. تعداد این تپه ها حدودا 1600 عدد است که در مرکز جزیره قرار گرفته اند و جذابیتی چند برابر به آن داده اند.

این جزیره به علت وجود همین تپه ها از سال 1997 یکی از جاذبه های گردشگری و آثار طبیعی ملی فیلیپین محسوب می شود. دولت این کشور در صدد است تا این جاذبه منحصر به فرد را در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت نماید.

تپه های شکلاتی

چگونه به تپه های شکلاتی برسیم؟

برای دسترسی به این منطقه باید از اتوبوس های محلی استفاده کنید. می توانید از طیق شهر کارمن و وسایل نقلیه محلی به بهل بروید اما حتما از رانندگان بخواهید تا شما را نزدیک به اقامتگاه های محلی پیاده کنند.

بغیر از اتوبوس، وانت ها متداول ترین وسایل حمل و نقل در فیلیپین هستند خصوصا هنگام سفرهای گروهی. گذشته از هیجان انتظار برای وسایل نقلیه عمومی و یا پیاده روی می تواند سخت باشد.

سایر نظرات

نظر خود را ثبت کنید