ورود یا عضویت
1606 - 021-75972000
گردشگری , دانستنی های گردشگری , جزیره گربه ها , ژاپن , آئوشیما , جاذبه های گردشگری , مقاصد محبوب گردشگری

انگیزه های سفر در افراد مختلف می تواند بسیار متنوع باشد. برخی افراد عاشق طبیعت گردی هستند، برخی علاقمند به بازدید از سایت های باستانی و عده ای از افراد نیز دوستدار حیات وحش. احتمالا کسی فکرش را هم نمی کند که برخی افراد برای بازدید از گربه ها سفر کنند. جزیره آئوشیما که به جزیره گربه ها معروف است یکی از جاذبه های پربازدید ژاپن محسوب می شود که سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.

در ادامه با نوین تراول همراه باشید تا بیشتر درباره این جاذبه گردشگری متفاوت صحبت کنیم.

جزیره گربه ها

جزیره آئوشیما کجاست؟

جزیره ی آئوشیما ( Aoshima Island ) یک جزیره ی آتشفشانی کوچک از مجمع الجزایر ایزو ( Izu یا Ozu ) ژاپن است و از جمله جاذبه های ژاپن محسوب می شود که به جزیره ی گربه ها معروف شده است، این نام گذاری به دلیل وجود گربه های بی شماری است که در این جزیره زندگی می کنند.

جزیره آئوشیما

داستان ورود گربه ها به جزیره!

داستان به اوایل قرن بیستم بر می گردد. اهالی جزیره آئوشیما که اغلب ماهی گیر بودند با ازدیاد موش ها مواجه شدند. موش هایی که از طریق قایق ماهی گیران به جزیره آمده بودند مشکلات زیادی برای اهالی جزیره ایجاد کرده بودند. مشکلاتی از قبیل بیماری، صدمه به انبار آذوقه ها و ... . ساکنان جزیره برای حل این مشکل تعداد 45 گربه را از طریق قایق ماهی گیران به جزیره آوردند تا با شکار موش ها مشکل شان حل شود. در ابتدای امر همه چیز خوب بود و دیگر موشی در جزیره پیدا نمی شد اما رفته رفته با زاد و ولد سریع گربه ها ساکنان جزیره ماندند  و تعداد بسیار زیادی گربه گرسنه . به همین سبب جزیره آئوشیما به جزیره ی گربه ها معروف شد و با گذر زمان مورد توجه گردشگران قرار گرفت.

ورود گربه ها به جزیره

تعامل ساکنین جزیره با گربه ها 

ساکنان این جزیره زندگی مسالمت آمیزی با گربه ها دارند و دیگر به حضور آنها عادت کرده اند. اگرچه برخی نیز در صدد ترک جزیره هستند. 

اهالی اصلی این جزیره پس از جنگ جهانی دوم و از سر ناچاری به این جزیره کوچ کرده اند و در سال 1945 حدود 900 نفر در این جزیره زندگی می کرده اند اما با ازدیاد گربه ها از تعداد ساکنین کم شده و جزیره بیشتر مورد توجه توریست ها قرار گرفته است.

یکی از نکات جالب در خصوص این جزیره این است که هیچ فروشگاه، سوپر مارکت و حتی رستورانی در آن وجود ندارد. علاقمندان به گربه ها به این جزیره می آیند تا چند روزی را به دور از هیاهو در میان حیوان مورد علاقه شان زندگی کنند و از فضای بهشت گربه ها لذت ببرند. پس اگر شما هم جزو علاقمندان به گربه ها هستید و قصد سفر به این جزیره را دارید ،این نکات را مد نظر داشته باشید .

همنشینی با گربه های جزیره

نحوه دسترسی گردشگران به جزیره گربه ها

برای رسیدن به آئوشیما باید دو بار قایق سواری کرد، یک بار از بندر ناگاهاما تا اهیمه و بار دیگر تا ایستگاه JR Iyonagahama ناگاهاما که پس از آن باید کمی هم پیاده روی کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا مطلع شدن از تغییرات این جزیره می توانید با شماره تماس درج شده در زیر تماس بگیرید.

آدرس : ژاپن، استان میازاکی، جزیره آئوشیما. 

Address: Miyazaki 889-2162 , Miyazaki Prefecture

Telephone number +81 893-52-2700

سایر نظرات

نظر خود را ثبت کنید