ورود یا عضویت
1606
ساحل شیشه ای , کالیفرنیا , آمریکا , جاذبه های گردشگری , مقاصد محبوب گردشگری , گردشگری خارجی

ساحل شیشه ای یا Glass Beach ساحلی در ایالت کالیفرنیا می باشد. این ساحل که در شهر فورت براگ واقع شده یکی از جذاب ترین های گردشگری کالیفرنیا است. در ادامه با نوین تراول همراه باشید تا از علت شیشه ای بودن این ساحل بیشتر بدانیم.

ساحل شیشه ای

داستان این ساحل چیست؟

شروع داستان به قرن نوزدهم بر می­ گردد. زمانی که اهالی فورت براگ زباله های خود را در نزدیک ترین ساحل شهر می ریختند. این کار آنقدر ادامه داشت تا مسئولین ورود هر گونه انسانی به ساحل را ممنوع کردند. بعد از حدود یک دهه امواج اوقیانوس این زباله ها را ناپدید کرد اما شیشه هایی که در این زباله ها بودند به قطعات کوچک تبدیل شدند و در برخورد با امواج دریا و ساحل صیقلی داده شده و پدیده ای با عنوان ساحل شیشه ای به وجود آوردند.

ساحل شیشه ای چگونه بوجود آمد؟

این سنگ ها از کجا می آیند؟

هر یک از این سنگ ها رنگ متفاوتی دارند که می توان حدس زد از چه شیشه ای ساخته شده اند. ممکن است شیشه های آبی رنگ یا یاقوت کبود از شیشه های داروی آبی رنگ و شیشه های عطر ساخته شده باشند. تکه های قرمز رنگ ممکن است برای چراغ خطر اتومبیل های قدیمی یا برچسب های شیشه ای قرمز ترافیکی باشند. رنگ های صورتی و بنفش نیز احتمالا در اثر واکنش با مواد معدنی آب مانند منیزیم و سلنیوم یا نور خورشید اکساید شده و درست شده باشند. در واقع می توان گفت چیزی که جذابیت این ساحل را چند برابر کرده همین رنگی بودن شیشه های ساحل است.

سنگ های ساحل شیشه ای

افسانه هایی که درباره ی این ساحل وجود دارد چیست؟
1. کسانی که از این ساحل بازدید می کنند معتقدند که یک کشتی در اینجا غرق شده که پر از شیشه بوده و یا این که در این مکان یک کارخانه شیشه وجود داشته که باعث جمع شدن این همه شیشه شده است.

2. مردم محلی می گفتند که این شیشه ها اشک پری های دریایی بوده که برای ملوانی هایی که در دریا غرق می شدند ریخته می شده.

ولی به جز این افسانه ها نزدیک ترین حدس این است که این سنگ های رنگی تکه های جا مانده ی همان شیشه ها باشند که صیقل داده شده اند.

افسانه های ساحل شیشه ای

قدم زدن روی این شیشه ها خطرناک است؟

سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که اگر بر روی ساحل شیشه ای کالیفرنیا قدم بزنیم، شیشه ها پاهای ما را می برند؟

جواب این سوال خیر است. چرا که شیشه ها سختی خود را در اثر فشار و گرما از دست داده اند و بسیار نرم هستند. این شیشه ها کاملا صیقل یافته اند و دیگر گوشه ی تیز و برنده ای ندارند. شما می توانید با خیالی آسوده در این ساحل قدم بزنید و از زیبایی های آن لذت ببرید.

ساحل شیشه ای، قدم زدن روی شیشه های بی خطر

آیا می توانیم این شیشه ها را از ساحل برداریم؟

بر خلاف گذشته که کم لطفی مردم باعث صدمه دیدن این ساحل شده بود، امروزه این محوطه جز ثروت مردم فورت براگ محسوب می شود و یکی از جاذبه های گردشگری این منطقه است. اجازه ی برداشت شیشه های رنگی به هیچ یک از افراد داده نمی شود و همچنین پلیس این منطقه، قوانین و جریمه های سنگینی برای متخلفین وضع کرده است. همین امر باعث افزایش روز افزون این شیشه ها شده است.

پس اگر از این ساحل بازدید کردید تنها ثبت خاطره کنید و از زیبایی های بی نظیر آن لذت کافی را ببرید.

سایر نظرات

نظر خود را ثبت کنید