ورود یا عضویت
1606
دانستنی های گردشگری , ساکت ترین نقطه جهان , جاذبه های گردشگری , اماکن دیدنی

جهان پر هیاهوی امروز ما پر از صداهای گوش خراشیست که جزئی از روزمره زندگی مان شده است. بسیاری از ما همواره به دنبال محیطی ساکت و سرشار از آرامش هستیم. جالب است بدانید که در شهر مینیاپولیس آمریکا اتاقی وجود دارد که به ساکت ترین نقطه جهان معروف است.

در نگاه اول شاید جذاب به نظر برسد اما این اتاق هیچ آرامشی برای افرادی که آن را تجربه کرده اند به همراه نداشته است. در ادامه با نوین تراول همراه باشید تا بیشتر در مورد عجایب این اتاق صحبت کنیم.

ساکت ترین اتاق جهان

ساکت ترین اتاق جهان

ساکت ترین نقطه جهان در واقع بخشی از یک آزمایشگاه در مینه سوتاست. این آزمایشگاه که اورفیلد نام دارد ساکت ترین اتاق جهان را در خود جای داده است. گفته می شود فضای این اتاق به قدری ساکت است که بیش از 45 دقیقه نمی توان آن را تحمل کرد. آقای اورفیلد، موسس این آزمایشگاه علاقه دارد تاثیر صدا و به ویژه سکوت بر احساس راحتی و آسایش افراد را از این طریق بررسی کند.

آقای استیو اورفیلد در مصاحبه ای در مورد ساکت ترین نقطه جهان گفته است:

«ما مردم را به چالش می کشیم تا در تاریکی در ساکت ترین نقطه جهان بنشینند و ببینند تا کجا می توانند این حجم از سکوت را تحمل کنند. جالب است بدانید که طولانی ترین مدتی که کسی توانسته در این اتاق بماند ۴۵ دقیقه بوده است! هنگامی که در این اتاق قرار می گیرید گوش هایتان حساسیت بیشتری پیدا می کنند و شروع به شنیدن چیزهایی می کنید که قبلا نشنیده اید. مثلا می توانید صدای ضربان قلبتان، حتی صدای شش هایتان که از هوا پر و خالی می شوند و صدای قار و قور بلند شکمتان را بشنوید.»

آرام ترین نقطه دنیا

هدف از ساخت این مکان چه بوده است؟

هدف از ساختن این اتاق تست کردن میزان تحمل انسان ها و یا آزار آنها نبوده است. در واقع شرکت ها و کمپانی های بزرگ برای تست وسایل خود و سنجش میزان سر و صدای آنها از این فضا استفاده می کنند. البته به تازگی سازمان فضانوردی ناسا نیز فضانوردان خود را برای تمرین تحمل سکوت طاقت فرسای فضا به این اتاق می فرستد. می توان گفت کاربری این مکان کاملا حرفه ای می باشد و به همین خاطر ممکن است برای من و شما اذیت کننده و مبهم به نظر برسد.

هیچکس بیشتر از 45 دقیقه نمی تواند در این اتاق بماند!

اورفیلد در رابطه با این ویژگی عجیب اتاق بدون پژواک می گوید:

«ما انسان ها بر اساس صداهایی که می شنویم جهت یابی می کنیم و می توانیم راه برویم. در اتاق بدون پژواک هیچ سرنخی برای جهت یابی وجود ندارد و همین باعث سردرگمی افراد می شود. اگر نیم ساعت در این اتاق بمانید نمی توانید از روی صندلی بلند شوید!»

شاید با دانستن این موضوع دیگر هیچ گاه آرزوی مکانی پر از سکوت و آرامش را نداشته باشیم و از هیاهوی اطرافمان نیز لذت ببریم.

اتاق سکوت در آمریکا

منبع: www.smithsonianmag.com

سایر نظرات

نظر خود را ثبت کنید