| 1606 021-75972000

دبی از جمله کشورهای اسلامی است که در ماه مبارک رمضان قوانین خاص خود را دارد. این شهر که بزرگترین و توریستی‌ترین شهر امارات متحده عربی است، در سال‌های اخیر به یکی از مهم‌ترین مراکز توریستی منطقه خاورمیانه و جهان تبدیل شده و یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری ایرانیان است. اما برای خیلی از مسافران و توریست‌ها سوال است که با توجه به اسلامی بودن این شهر، دبی چه قوانینی در ماه مبارک رمضان دارد و آیا می‌توان به آنجا سفر کرد یا نه؟

ما در این مطلب از بلاگ نوین تراول به سوالات شما درباره سفر به دبی در ماه رمضان پاسخ می‌دهیم.

 

قوانین خوردن و آشامیدن در دبی در ماه رمضان

در ماه مبارک رمضان تفاوتی بین ساکنین دبی و گردشگرانی که از آن دیدن می‌کنند وجود ندارد. به همین خاطر همه مردم، حتی غیر مسلمانان، باید از خوردن و نوشیدن در ملا عام پرهیز کنند.

حواستان باشد که علاوه بر غیراخلاقی بودن این کار، در صورت عدم توجه به این قانون باید جریمه نقدی پرداخت کنید.

اما تمام هتل ها در ماه رمضان به سرو صبحانه، ناهار و شام برای گردشگران می‌پردازند و تورهای رمضان دبی هیچ مشکلی از نظر خوراکی ندارند . البته خوردن و نوشیدن فقط در هتل محل اقامت مجاز است نه در مکان‌های عمومی.

 

 

برنامه‌های دبی در ماه مبارک رمضان

با غروب خورشید و سررسیدن زمان افطار، خون تازه‌ای در شهر می‌جوشد و زمان گشت و گذار توریست‌ها در شهر می‌شود. چرا که برنامه‌ افطاری‌های باشکوه، فستیوال‌های خرید و تخفیف مراکز تفریحی و گردشگری تازه از این ساعات آغاز می‌شود و می‌توانید با خیال راحت در شهر گشت و گذار کنید و غذا بخورید.

با وجود اینکه بیشتر گردشگران به خاطر تخفیف‌های ویژه و حراجی‌های این ماه به دبی سفر می‌کنند، پیشنهاد می‌کنیم از مراکز دیدنی و تفریحی نیز در کنار آن دیدن کنید. بازارهای شبانه دبی به عنوان نمایشگاه یا فستیوال خرید سالانه در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود که هر شب از ساعت 8 شب تا 2 صبح برپاست.

همچنین می‌توانید به رستوران‌هایی که در مناطق مختلف هستند بروید و غذاهای مخصوص افطار را امتحان کنید. در منطقه‌ دیره، رستوران‌های خوبی وجود دارد که در ماه رمضان حلیم، انواع آش و نان زعتر که یک نوع نان ‌روغنی و مخصوص ایام رمضان است، سرو می‌‌کنند.

 

سایر نظرات

نظر خود را ثبت کنید