| 1606 021-75972000

از تاریخ 8 ژوئن 2020 (19 خرداد 99) اقدامات جدید بهداشتی برای ورود به انگلستان به دلیل شیوع ویروس کرونا در نظر گرفته شد. مسافرانی که به انگلیس سفر می‌کنند باید در محدوده زمانی 48 ساعت قبل از تاریخ پرواز، فرم (online locator form) را از طریق وبسایت دولت بریتانیا تکمیل کنند و در بدو ورود به این کشور، کپی فرم را به پلیس گذرنامه در انگلستان تحویل دهند. در صورت عدم تکمیل این فرم، مسافران مبلغ GBP100 جریمه خواهند شد. همچنین ممکن است اجازه ورود به انگلستان را نداشته باشند مگر اینکه شهروند یا مقیم انگلستان باشند.

 

اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل فرم:

  • اطلاعات فردی مسافر 
  • شماره تماس و ایمیل مسافر
  • مشخصات پاسپورت مسافر
  • جزئیات سفر اعم از زمان پرواز، ایرلاین و شماره پرواز، شماره صندلی هواپیما و مدت زمان اقامت در انگلستان
  • اطلاعات مکانی که 14 روز قبل از سفر در آنجا اقامت داشته‌اید
  • آدرس محل اقامت مسافر در انگلستان (در صورت وجود، برای قرنطینه خانگی)، اگر فردی که با آن سفر کرده‌اید دچار علائم ویروس کرونا (COVID-19) شود‌، از اطلاعاتی که می‌دهید برای تماس با شما استفاده خواهد شد.
     

اگر قرار است در یک بازه زمانی 48 ساعته، بیش از یک بار وارد انگلیس شوید‌، می‌توانید اطلاعات چندین سفر را در فرم خود ثبت کنید. اگر چند مسافر با یکدیگر سفر می‌کنند، هر بزرگسال باید فرم خود را بصورت مجزا تکمیل کند. چنانچه کودک زیر 18 سال به همراه داشته باشید و محل اقامت در انگلستان یک آدرس مشترک باشد، باید اطلاعات کودک را در فرم خود قرار دهید. اگر قبلا در وب‌سایت ثبت نام کرده‌اید، برای اطمینان مشخصات خود را به روز کنید. اگر بعد از ارسال فرم خود‌، به هر دلیلی اطلاعات شما تغییر کرد‌، مثلاً اطلاعات سفر یا اطلاعات تماس‌، قبل از تاریخ پرواز باید فرم جدیدی را تکمیل کنید. اطلاعات مسافر به مدت 42 روز ذخیره شده و سپس حذف می‌شود‌، مگر اینکه برای کارهای مربوطه لازم باشد.
مسافر پس از تکمیل فرم‌، یک کد QR از طریق ایمیل دریافت خواهد کرد که می‌تواند این فرم را چاپ کند یا به عنوان اثبات تکمیل اطلاعات، بر روی گوشی خود به همراه داشته باشد.

سایر نظرات

نظر خود را ثبت کنید