| 1606 021-75972000

به دلیل شیوع ویروس کرونا، اخیرا دولت بریتانیا شرایطی را برای ورود مسافران به این کشور وضع کرده است. جهت آشنایی بیشتر با این محدودیت ها اینجا را کلیک کنید. در ادامه با نوین تراول همراه باشید تا به مرور قوانین ورود به کشور انگلستان بپردازیم.


 

پیش از سفر به انگلستان

لازم است تا مدارک مورد نیاز جهت ورود به انگلستان را چک کنید. اطلاعات تماس کامل خود را ۴۸ ساعت پیش از ورود به انگلستان در فرم آنلاین مکان یابی مسافر تکمیل نموده و به همراه داشته باشید. برای آشنایی بیشتر این مطلب از بلگ نوین تراول را بخوانید.

اگر اهل کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا نیستید، برای ورود به کشور انگلستان، به پاسپورت معتبر که تا پایان مدت اقامت دارای اعتبار باشد، نیاز دارید. لازم است پیش از ورود به انگلستان، درخواست ویزا بدهید. ممکن است با توجه به کشوری که اقامت آن را دارید به ویزا نیز نیاز داشته باشید. همچنین اگر قصد تغییر پرواز در فرودگاه انگلستان را دارید، ممکن است به ویزای ترانزیت نیاز داشته باشید.

 

مسافرت همراه با کودکان

اگر کودکی همراه شما سفر می‌کند و به طور مثال اگر نام خانوادگی شما با کودک همراهتان متفاوت باشد و والدین کودک به نظر نیایید، باید بتوانید هنگام عبور از مرز نسبت خود را با او به اثبات برسانید.

می‌توانید با این موارد، نسبت خود را با کودک اثبات کنید:

 • گواهی تولد یا فرزند خواندگی که نسبت شما را با کودک نشان دهد.
 • گواهی ازدواج یا طلاق که نشان دهد والدین ناتنی کودک هستید.
 • نامه‌ای از والدین کودک به همراه اطلاعات کامل تماس که اجازه مسافرت کودک همراه با شما را داده باشند.



 

چه اشیایی را می‌توانید با خود به انگستان ببرید؟

حمل اشیا به انگلستان، بستگی به مبدا سفر شما دارد. ممکن است که شما و بارتان را با توجه به اظهارات خودتان، چک کنند. لازم است موارد زیر به ماموران گمرک اعلام شود :

 • هر کالایی که بیش از بار مجاز معاف از مالیات مسافر باشد. (بار مجاز معاف از مالیات برای کشورهای اروپایی نامحدود و برای کشورهای خارج از اتحادیه اروپا، مقدار مشخصی است.)
 • کالاهای غیرمجاز در انگلستان
 • کالاهایی که قصد فروش آنها را دارید
 • پول نقد بیش از ۱۰،۰۰۰ یورو یا معادل ارزی آن، در صورتی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا به انگلستان سفر می‌کنید اینجا را ببینید.



 

پیش از سوار شدن به هواپیما

شرکت هواپیمایی یا تور مسافرتی که با آن سفر می‌کنید، پاسپورت و سایر مدارک شما را چک می‌کند و مدارک شما به صورت الکترونیکی به مقامات مرزی ارسال می‌شود. می‌توانید با مراجعه به این لینک و پرداخت ۱۰ پوند، اطلاعات ارسالی خود را مشاهده کنید.


 

هنگام کنترل مرزی

به محض ورود به مرز بریتانیا، باید مدرکی مبنی بر اثبات تکمیل فرم مکان یابی مسافر ارائه کنید. زمانی که فرم را تکمیل کردید، ایمیل تاییدیه به انضمام یک فایل دریافت خواهید کرد. هنگام کنترل مرزی باید:

 • پرینت از فایل کپی شده
 • فایل کپی شده‌ای که دانلود کرده‌اید را در موبایل خود نشان دهید.

ماموران مرزی QR code موجود در بالای این فایل را جهت بررسی تکمیل موفقیت آمیز فرم، اسکن خواهند کرد.

پاسپورت و ویزای شما (اگر دارید) هنگام کنترل مرزی بررسی می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که اجازه ورود به انگلستان را دارید. معمولا دلیل سفر به بریتانیا از شما پرسیده می‌شود. در این هنگام شما باید:

 • گذرنامه یا کارت شناسایی خود را آماده کنید و اگر داخل کیف یا جلد قرار داده اید، از آنها خارج کنید.
 • هرگونه پوشش و عینک آفتابی را از روی صورت خود بردارید.
 • اگر خانواده هستید، برای کنترل گذرنامه با هم حرکت کنید.
 • ممکن است (با توجه به ملیت) به ویزا برای ورود به انگلستان و یا ویزای ترانزیت جهت اقامت کوتاه مدت میان راهی در انگلستان نیاز داشته باشید.


اگر از کشوری غیر از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا باشید، با مامور کنترل مرزی مواجه می‌شوید که مهری در پاسپورت شما می‌زند که به شما اجازه می‌دهد در صورت دارا بودن شرایط زیر به بریتانیا وارد شوید:

 • با ویزای کوتاه مدت ۶ ماهه تحصیلی
 • با ویزای کاری سه ماهه (و قصد ورود بدون ویزا دارید)
 • با ویزای دعوتنامه رسمی
 • برای بازدید از اعضای خانواده تان که از کشوری هستند که عضو کشورهای منطقه اقتصادی اروپاست.


اگر از درگاه‌های الکترونیکی بررسی پاسپورت استفاده کنید، مهری در پاسپورت شما زده نمی‌شود و اگر مهری در پاسپورت شما نباشد، اجازه انجام کاری که برای آن به انگلستان آمده اید را نخواهید داشت.

اگر در زمان درخواست ویزا، از شما اثر انگشت گرفته شد، ویزای شما، ویزای اقامت بیومتریک است. اثر انگشت شما، هنگام کنترل مرزی بررسی و با اثر انگشت روی ویزا مقایسه می‌شود.


 

کنترل بار

هنگامی‌ که ماموران شما را متوقف می‌کنند و در مورد بارتان سوال می‌کنند، باید با آنها همکاری کنید. در غیر اینصورت، وسایل و چمدان و یا ساک شما طبق قوانین، ضبط خواهند شد. اگر وسایل یا متعلقات شما طی بازرسی گمرکی، آسیب دیدند، می‌توانید درخواست خسارت کنید.


 

قرنطینه به محض ورود به بریتانیا

به دلیل شیوع ویروس کرونا، مسافر باید به مدت 10 روز به محض ورود، در محل اقامتش خود را قرنطینه کند. در غیر اینصورت، باید مبلغ ۱۰۰۰۰ پوند جریمه بپردازد و اگر جریمه را به موقع پرداخت نکند، تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.  دولت از فرم مکان یابی تکمیل شده، برای بررسی وضعیت قرنطینه شما استفاده می‌کند. در صورتی که بخواهید زودتر به قرنطینه خود خاتمه دهید، می‌توانید با پرداخت مبلغی، درخواست تست شخصی ویروس کرونا دهید. پس از گذشت پنج روز کامل از قرنطینه، می‌توان برای انجام این تست اقدام کرد. اگر تا ده روز پیش از رسیدن به انگلستان، به کشوری که جزء استثنائات قرنطینه نیست، سفر کرده اید، به محض ورود به انگلستان باید خود را ده روز قرنطینه کنید و شمارش دقیق روزهای قرنطینه، از زمانی شروع می‌شود که آن کشور یا منطقه را ترک کنید. لیست کشورهای معاف از قرنطینه را اینجا ببینید.  اگر سفر کاری انجام داده اید، ممکن است به قرنطینه نیازی نداشته باشید.

قوانین و جرایم ذکر شده قرنطینه مربوط به کشور انگلستان است و کشورهای دیگر بریتانیا، قوانین متفاوتی دارند. اسکاتلند،  ولز،  ایرلند شمالی

 

 

سایر نظرات

نظر خود را ثبت کنید