| 1606 021-75972000

بندر والنسیا که در ساحل مدیترانه اسپانیا واقع شده است، مرکز جامعه خودمختار والنسیا است. چه قبلاً اینجا بوده باشید و چه نباشید، قول می‌دهیم از سفر به سومین شهر بزرگ اسپانیا پس از مادرید و بارسلونا هیجان‌زده شوید! در این مقاله از بلاگ نوین تراول شما را با بهترین محل‌های اقامت در والنسیا آشنا می‌کنیم.

 

1. CIUTAT VELLA (شهر قدیمی) - برای اولین بازدید از والنسیا

 یاCiutat Vellaشهر قدیمی، اولین توصیه ماست. این جا بهترین منطقه برای اقامت در والنسیا است زیرا در مرکز شهر واقع شده است. اصلی‌ترین جاذبه‌های دیدنی مانند بازار مرکزی، کلیسای جامع والنسیا، Plaza de la Reina، Plaza del Carmen و غیره در این منطقه قرار دارند. این منطقه دارای فروشگاه‌ها، بارها، رستوران‌ها، گالری‌های هنری است که در نزدیکی محل اقامت شما قرار دارند.

این منطقه به 6 بخش تقسیم شده است، ال کارمن مرکز تاریخی والنسیا است. این منطقه دسترسی آسان به تمام مناطق را فراهم می‌کند. این جا بهترین منطقه برای تجربه زندگی شبانه، فرهنگ محلی، موسیقی و غذای خوب است. این منطقه مناسب برای لذت بردن از پیاده روی در طول روز نیز هست. ال کارمن در بین گردشگران بسیار محبوب است. به خصوص در آخر هفته‌ها ممکن است بسیار شلوغ و پر سر و صدا شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای گرفتن بهترین هتل، قبل از سفر اقدام کنید.

 

2. RUZAFA

روزافا (یا برخی دیگر آن را روسافا می‌نامند) بخشی از منطقه بزرگتری به نام Eixample است (اسم آن را با منطقه‌ای كه در بارسلونا وجود دارد اشتباه نگیرید!). این مکان جاذبه‌های مختلف گردشگری، رستوران‌ها، بارها، قهوه‌خانه ها، بوتیک‌های طراحی و فشن است و بیشتر یک منطقه تجاری است که گردشگران و توریست‌ها از دیدن آن لذت خواهند برد.

در شهر والنسیا بازارهای محلی بسیاری وجود دارد که می‌توانید به بازدید از آن‌ها بروید. محصولاتی که در بازارهای محلی وجود دارد از کیفیت بالایی برخوردار است و موجب می‌شود افراد از نزدیک تجربه زندگی در والنسیا را به دست بیاورند. اغلب مردم والنسیا اقدام به خرید از بازارهای محلی می‌کنند و اغلب مایحتاج زندگی خود را از بازارهای محلی تهیه می‌کنند. در بازار مرکزی شهر والنسیا که از شهرت بسیاری نیز برخوردار است مواد و لوازم مخصوص را نیز می‌توان پیدا کرد. بازار روزافا یکی از مهم‌ترین بازارهای محلی موجود در والنسیا است که می‌توان از آن بازدید نمود.

 

3. EL CABANYAL - بهترین مکان برای تماشای ساحل

اگر می‌خواهید برای اقامت خود در والنسیا به دریا راه پیدا کنید، قطعاً El Cabanyal منطقه‌ای است که باید به آنجا بروید (بخشی از منطقه بزرگتری به نام Poblats Maritims است). این شهر بخاطر غذا، سواحل و زندگی شبانه مشهور است. نزدیکی آن به ساحل باعث می‌شود که وقتی در محله‌های آن قدم می‌زنید، نسیم اقیانوس را احساس می‌کنید. اینجا یک منطقه مرکزی است که با اتوبوس به راحتی می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید. رستوران‌های دریایی و غذاخوری‌های آن شما را به وجد می‌آورند و می‌توانید از آفتاب خوب در کنار ساحل لذت ببرید! این مکان، مقصد بسیار خوبی برای گذراندن تعطیلات ساحلی است که هنگام اقامت در والنسیا نباید آن را از دست بدهید.

 

4. کارترهای QUATRE (CIUDAD DE LAS ARTES)

این منطقه یکی از بزرگترین مناطق در شهر والنسیا است که  معروف به منطقه هنر و علم است. شما می‌توانید با تحسین معماری باشکوه آن در خیابان‌های منطقه قدم بزنید و فرهنگ و سرگرمی‌های متنوعی را تجربه کنید. اگر می‌خواهید از بسیاری از موزه‌های این منطقه بازدید کنید (بدون در نظر گرفتن، موزه علوم - قطعاً باید در لیست شما باشد!) این منطقه می‌تواند یکی از بهترین مکانها برای اقامت در والنسیا باشد.

 


5. EXTRAMURS

این مکان، سومین منطقه بزرگ از شهر والنسیا است و به معنای واقعی کلمه "خارج از دیوارها" است. اینجا یک منطقه مدرن است که با بخشی از شهر قدیمی‌هم مرز است و برخی از جاذبه‌های شهر مانند Torres de Quart و باغ گیاه شناسی دانشگاه والنسیا در این منطقه قرار دارند. در اینجا می‌توانید از غذاهای متنوع و بین المللی لذت ببرید.

باغ توریا والنسیا به شکل مارپیچ بوده و در مرکز شهر والنسیا قرار دارد. باغ توریا از محبوبیت بسیار زیادی در بین ساکنین شهر والنسیا برای ورزش کردن برخوردار است. گردشگرانی که تمایل به پیاده‌روی و دویدن و یا حتی اسکیت سواری دارند می‌توانند در باغ توریا این کار را انجام دهند. ورزش در این باغ موجب می‌شود تجربه خوبی از زندگی در والنسیا برای گردشگران باقی بماند.

 

یکی از بزرگ‌ترین فستیوال‌های خیابانی که در قاره اروپا نیز از شهرت بسیار زیادی برخوردار است فستیوال فالاس است. ماه مارس زمان برگزاری این فستیوال در نظر گرفته‌شده است و هرساله حدود 2 میلیون گردشگر برای تماشای فستیوال فالاس وارد شهر والنسیا می‌شوند. از سال 2016 میلادی فستیوال فالاس به‌عنوان یک اثر مشهور والنسیا در یونسکو ثبت‌شده است و موجب شهرت بسیار شهر والنسیا نیز گشته است.

 

 

سایر نظرات

نظر خود را ثبت کنید