اقامت در کانادا

اقامت در کانادا

بازدیدها 155
اقامت در کانادا - اقامت در کانادا با زایمان - شرایط اقامت در کانادا همراه با زایمان

شرايط اقامت دایمی در كانادا

 

 يكى از مواردى كه كه مي تواند اقامت دايم کانادا را براى شما به ارمغان بياورد، به دنيا آوردن كودك خود در خاك كانادا است كه در ادامه به آن مى پردازيم. با نوين تراول همراه باشید تا روش های اقامت کامل کانادا را برای شما توضیح دهیم.

آمادگى براى رفتن به كانادا:

براى اخذ ويزا بهتر است پاسپورت جديد داشته باشيد، چون ماكسيمم اعتبار ويزاى كانادا 5 سال است و در اين سفر بهتر است يك نفر همراه شما باشد. به دليل زمان بر بودن گرفتن ويزا بهتر است قبل از اينكه اقدام به باردارى كنيد پروسه ويزا را طى كنيد. بعد از دريافت ويزا بايد يك شهر را براى زايمان انتخاب كنيد. شهرهاى مونترال، ونكوور و تورنتو گزينه هاى مناسب پيش روى شماست. مونترال به دليل پايين بودن هزينه ها گزينه بهترى است.

 

محل اقامت:

در اين مدت كه نوزاد متولد نشده براى اقامت بايد جايى را در نظر گرفت، كسانى كه دوست يا آشنايى در شهر مورد نظر دارند ميتوانند آنجا اقامت كنند؛ اگر محلى را براى اقامت نداريد مى توانيد خانه اى را براى مدتى اجاره كرده كه اين خانه ها مبله بوده و هزينه آن از 800 تا 1500 دلار متغير است.

 

حين سفر با هواپيما:

بيست و هشت هفتگى (شش و نيم ماهگى) بهترين زمان براى سوار شدن هواپيماست، از اين زمان هنوز دوازده هفته تا تولد باقى ست كه در اين مدت خطر زايمان زودرس يا سقط جنين كمتر است. پرواز بعد از هفته بيست و هشتم ريسك بالايى دارد و توصيه ميشود كه تا قبل از آن اقدام كنيد. نگران دستگاه هاى بازرسى و اشعه آن نباشيد كه هيچ اثر منفى براى شما و جنينتان ندارد. براي اينكه تمام سفر را با خيال آسوده طى كنيد بهتر است براى رفت و برگشت از صندلى بيزينس استفاده كرده يا ميتوانيد رفت را با صندلى اكونومى و برگشت را با صندلى بيزينس تجربه كنيد. اگر صندلى شما اكونومى بود در كنار راهرو باشيد و كمربند را زير شكم و روى ران ها ببنديد. در طول سفر از حركات كششى غافل نشويد. هر چند وقت يك بار در راهرو قدم بزنيد، ساكن نباشيد و مايعات را فراموش نكنيد. فشار هوا براى جنين شما مشكلى به وجود نمى آورد پس هرگز در اين مورد به خودتان استرس وارد نكنيد .

 

انتخاب ايرلاين:

انتخاب ايرلاين در مسير كانادا مهم است، زيرا مسير طولانى و امكان سفر يكسره وجود ندارد، حال به خاطر اين موضوع انتخابهاى ما محدود به پرواز لوفت هانزا، تركيش اير و قطر ايرويز مى باشد. با لوفت هانزا در مسير تهران به فرانكفورت با طول مدت 5 ساعت و پس از توقفى كوتاه در فرانكفورت با پرواز 8 ساعته به مونترال مى رسيد. در گزينه تركيش اير لاين از تهران به استانبول در طول مدت 3 ساعت و نيم به استانبول رسيده و بعد از توقفى كوتاه با يك پرواز 10 ساعته به مونترال مى رسيد. در انتخاب پرواز قطرى با يك پرواز 2 ساعته به دوحه مى رويد و از دوحه با بويينگ 777 در يك پرواز 13 ساعته به مونترال مى رسيد.

 

هزينه زايمان در بيمارستان:

 • توجه داشته باشيد مجموعه هزينه هاى ذكر شده حدودى هستند.
 • هزينه بيمارستان براى زايمان طبيعى از 5000 دلار كانادا
 • هزينه دكتر زنان از 3500 دلار كانادا به بالا
 • و ساير هزينه هاى آزمايشگاهى و پزشكى 10000 دلار كانادا مى شوند.
 • اين هزينه ها فقط شامل زايمان طبيعى ست. اگر زايمان سزارين باشد هزينه آن دو برابر مبلغ فوق مى باشد.

 

صدور شناسنامه و پاسپورت نوزاد در ايران:

قبل از ترك كشور بايد براى صدور شناسنامه و پاسپورت كودك خود اقدام كنيد، در صورت عدم حضور شما فقط پدر نوزاد و يا جد پدرى تنها فرديست كه مى تواند به وزارت امور خارجه مراجعه كند و اين كار را انجام دهد، يا به فرد ديگرى بايد وكالت بدهيد و اصل شناسنامه و كارت ملى پدر و مادر نوزاد را در اختيار اين فرد قرار دهيد كه بعد از دريافت گواهى ولادت كودك با مدارك زير به آدرس تهران _خيابان امام خمينى ، جنب سر در باغ ملى، ساختمان شماره 3، طبقه همكف، اتاق شماره 122 مراجعه كنند. مدارك مورد نياز هم شامل :

 • اصل گواهى تولد فرزند
 • اصل شناسنامه پدر و مادر
 • شناسنامه جد پدرى و يا وكالت نماينده كه وكالت ترجمه شده كه در آن به تاييد گواهى ولادت فرزند موكل و صدور شناسنامه اشاره شده باشد.
 • قبض پرداخت به مبلغ 594000 ريال به حساب خزانه دارى كل واريز شود.پس از تاييديه مربوط، به راحتى و در يك روز شناسنامه و پاسپورت كودك شما صادر مى شود.

 

 

وسايل مورد نياز :

شما در راه رسيدن به كانادا هستيد و حتما در طول باردارى از ويتامين و مكمل هاى خاصى استفاده مى كنيد، توصيه ما به شما اين است كه قبل از سفر اين داروها را تهيه كنيد زيرا در داروخانه هاى اين كشور فروش دارو بدون نسخه پزشك امكان پذير نمى باشد.

 

توريسم تولد:

منظور از توريسم تولد يا همان گردشگرى تولد اين است كه شما براى زايمان به خاك كانادا قدم نهاده ايد . توريسم تولد يكى از بزرگترين و پر درآمدترين انواع گردشگرى در دنيا مى باشد كه براي تولد هر كودك بيست هزار دلار هزينه مى شود و اين يك درآمد خوب براى آن كشور محسوب مى شود . بر اساس قانون اصل خاك به تمام كودكانى كه در اين كشور متولد مى شوند حق شهروندى و پاسپورت تعلق مى گيرد حتى به مادر و پدر هايى كه غير قانونى به اين كشور رفته اند. اما اين قانون شامل حال فرزندان ديپلمات ها نمى شود . اين قانون در امريكا هم وجود دارد كه فعلا ترامپ آنرا به تعليق درآورده و ممكن است كه در كانادا هم اجرا شود، اما هم اكنون اين قانون در كانادا اجراييست. به جز كانادا و امريكا ديگر كشورهايى هم هستند كه شما مى توانيد فرزند خود را در آنجا به دنيا آورده، حق شهروندى و پاسپورت بگيريد. كه اسامى اين كشور ها به اين ترتيب مى باشند: كانادا، آمريكا (فعلا مقدور نيست)، آرژانتين، دومينيكا، اكوادور، مكزيك، ونزوئلا، پاناما، السالوادور، پرو، گرانادا، جامائيكا، سنت كيتس، اروگوئه، برزيل، كاستاريكا، بليز، بوليوى، فيجى، گواتمالا، هندوراى، گويان، نيكاراگوئه، پاكستان، پاراگوئه، سنت لوسيا، سنت وينسنت و گرنادين ها، تووالو، ترينيدا و توباگو. كانادا چهارمين پاسپورت دنيا را دارد كه با داشتن آن مى توان به 160 كشور سفر كرد.

 

تشكيل پرونده پزشكى براى زايمان:

مهمترين كار پس از ورود به خاك كانادا جستجو براى پزشك زنان است لذا زمانى كه پزشك زنان و زايمان مورد نظر خود را پيدا كرديد با معرفى نامه پزشك خود به بيمارستان مورد تاييد او مى رويد. بايد توجه داشته باشيد كه شما در انتخاب بيمارستان نقشى نداشته و فقط با تحقيق مى توانيد پزشك خود را انتخاب كنيد . هزينه پزشك و بيمارستان جدا دريافت مى شود. شما دو هفته يك بار به نزد پزشك مى رويد و در هفته هاى آخر هفته اى يكبار. بعد از تشكيل پرونده بهتر است از تمامى مدارك پزشكى خود يك كپى داشته باشيد. وقتى كه به بيمارستان مراجعه كرديد معرفى نامه پزشك خود را ارائه مى دهيد و مبلغ حدودى 5000 دلار كانادا براى زايمان طبيعى و يك شب اقامت در بيمارستان به علاوه مراجعت تا ده روز جهت كنترل زردى كودك را، يكجا پرداخت نماييد. برای شما كارتى صادر مى شود تا در زمان رفت و آمد به بيمارستان مشكلى نداشته باشيد و به امور خود رسيدگى كنيد. براي انجام عمل سزارين و آزمايشات مربوط به عمل بايد هزينه جداگانه پرداخت نماييد. پدر نوزاد مى تواند تا بيست روز قبل از تولد نوزاد وارد خاك كانادا شود و حداقل يك ماه بعد از زايمان تا اماده شدن پاسپورت نوزاد حضور داشته باشد. يعنى حدود 2 ماه. پس توجه داشته باشيد كه اين مورد را در زمان اخذ ويزاى كانادا مد نظر قرار دهيد. مهمترين موضوعى كه مطرح مى شود اين است كه زمانى را كه شما در كانادا اقامت داريد ممكن است بيمار شويد و چون هزينه هاى درمانى بسيار گزاف است بهتر است در بدو ورود خود را بيمه چند ماهه كنيد. در بيمارستان های كانادا پس از تولد بدون كارسيت (صندلي نوزاد) بچه را تحويل نمى دهند و بايد قبل از تولد، والدين آن را تهيه كنند.

 

پذيرش در بيمارستان:

 

در زمان پذيرش چه شما شهروند كانادا باشيد و چه توريست، بايد فرم هاى اطلاعات پدر، مادر و فرزند را پر كنيد. بعد از تولد اين فرم ها به ايستگاه پرستارى تحويل داده مى شود آنها يك كپى از گواهى تولد بيمارستان را به شما مى دهند و اصل آن به اداره شهروندى كانادا ارسال ميشود.

زايمان:

در زمان تعيين شده توسط پزشك معالج خود به بيمارستان برويد. به جز شما سه نفر ديگر هم مى توانند در زمان زايمان در اتاق حضور داشته باشند. اگر در حين زايمان به داروى اپيدورال نياز شد با پرداخت مبلغ حدودى 800 دلار مى توانيد درخواست دارو را بدهيد كه اين مورد مربوط به پزشك و يا بيمارستان نمى شود پس بهتر است به هنگام زمان زايمان مبلغ 6000 دلار كانادا به همراه خود داشته باشيد تا در صورت لزوم از آن استفاده كنيد. طبق قانون كانادا بند جفت نوزاد بايد توسط پدر كودك بريده شود كه بعد از اين كار، كودك توسط پزشك كودكان چك شده و به والدين تحويل داده مى شود و مادر كودك يك شب را در بيمارستان سپرى مى كند.

صدور گواهى ولادت و پاسپورت نوزاد در كانادا:

شما مى توانيد براى درخواست گواهى تولد بيمارستان به اداره شهروندى كانادا در مونترال مراجعه كرده و دو برگ از گواهى بيمارستان، اصل پاسپورت والدين و درخواست گواهى تولد را دريافت نماييد. براى درخواست گواهى تولد كودك هزينه اى بالغ بر 190 دلار بايد بپردازيد بعد از چك كردن كامل اطلاعات يك رسيد به شما مى دهند و به محض دريافت اطلاعات مربوطه از بيمارستان گواهى ولادت نوزاد شما صادر ميگردد. بعد از اخذ گواهى ولادت نوزاد بايد به عكاسى مراجعه كنيد و براى پاسپورت دو قطعه عكس رنگى با زمينه سفيد از نوزاد خود تهيه كنيد. يك شهروند كانادايى نيز بايد پشت فرم درخواست پاسپورت شما را تكميل و امضا كرده، اطلاعات خود و مدت زمان آشنايى خود را با شما را ذكر كند، همچنين يكى از عكس هاى پاسپورت را امضا كرده كه مهر عكاسى را داشته باشد. شما مى توانيد فرم هاى پاسپورت را از داروخانه تهيه كرده و براى كودك فرم اينفنت جداگانه گرفته و تكميل كنيد. حالا با داشتن فرم پاسپورت كودك و دو قطعه عكس كه يكى از آن ها مهر و امضا شده، به اداره پاسپورت كانادا برويد و با پرداخت مبلغ 77 دلار كانادا ظرف مدت دو هفته پاسپورت كودك خود را تحويل بگيريد. به خاطر داشته باشيد در هنگام گرفتن پاسپورت كودك را با خود ببريد.

 

بازگشت به ايران:

حالا بايد براى كودك خود يک بليط يك طرفه اينفنت بگيريد كه به پاسپورت مادر اضافه مى شود. وقتى به ايران باز مى گرديد بايد توجه داشته باشيد كه كودك پاسپورت ايرانى داشته باشد تا براى ورود دچار مشكل نشويد. به محض گرفتن گواهى تولد در كانادا آنرا توسط يكى از مسافرانى كه زودتر از شما به ايران باز مى گردد داده تا آن را به دست نماينده شما در ايران رسانده و به وزارت خارجه ارائه دهد و پاسپورت و شناسنامه ايرانى نوزاد را دريافت كند تا در هنگام ورود كودك شما به ايران به عنوان شهروند ايرانى مهر ورود داشته باشد. از اين پس كودك شما مى تواند به 160 كشور با آرامش خيال سفر كند.

برچسب ها
 • اقامت کانادا
 • درباره اقامت کانادا
 • درباره ویزای کانادا
 • زایمان در کانادا
 • ویزای تضمینی کانادا
 • ویزای کانادا

ارسال نظر

به نوین تراول خوش آمدید

ایجاد حساب کاربری

ورود به حساب کاربری

آیا رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
حساب کاربری ندارید ؟

فراموشی رمز عبور