| (خط ویژه تهران) 1606
هواپیمایی ماهان ایر
ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان اولین شرکت هواپیمایی خصوصی ایران است. این شرکت که در سال 1371 تاسیس شد یک سال بعد فعالیت حرفه ای خود را با پرواز تهران کرمان تهران آغاز کرد. 2 فروند هواپیمای توپولوف 154 و 2 فروند هواپیمای ایلوشین 76، چهار هواپیمایی بودند که ماهان فعالیت خود را با آنها آغاز کرد. این شرکت تحت نظر سازمان هواپیمایی کشوری فعالیت می کند و موسسه خیریه مولی الموحدین از سهام داران این شرکت هستند.

در ادامه با نوین تراول همراه باشید تا بیشتر در مورد ماهان ایر صحبت کنیم.

 

هواپیمایی ماهان

دلیل نام‌گذاری ماهان ایر

از آنجایی که تاسیس شرکت هواپیمایی ماهان به شهر کرمان باز می گردد، نام این شرکت از شهر ماهان در نزدیکی کرمان گرفته شده است.

برند هواپیمایی ماهان در سال 92 یکی از صد برند برتر در جشنواره قهرمانان صنعت ایران شناخته شد.

 

جوایز بین المللی ماهان

سال ۲۰۰۸: لوح تقدیر بین‌المللی ارتقاء کیفیت پاریس

سال ۲۰۰۷: گواهینامه‌ بهترین بیزینس کلاس خاورمیانه و لوح

سال ۲۰۰۶: بهترین کارگوی خاورمیانه  AFIA

سال ۲۰۰۶: بهترین ایرلاین ایران ـ مجله مسافرت انگلستان

سال ۲۰۰۶: بهترین ارتقای کیفیت خدمات ـ آلمان

سال ۲۰۰۵: بهترین هواپیمایی در میسر  Arab Travel

سال ۲۰۰۴: هدیه‌ دوستی با کشور تایلند

 

 

پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان

هواپیمایی ماهان در ابتدا با پروازهای داخلی فعالیت خود را آغاز کرد و در ادامه پروازهای خارجی نیز به برنامه پروازی این شرکت اضافه شد. امروزه پروازهای ماهان ایر به مقاصد داخلی و خارجی بسیاری انجام می شود.

 

پروازهای داخلی ماهان ایر:

ماهان ایر در سطح کشور به بیش از 30 شهر پرواز داخلی دارد. از جمله مشهد، کرمان، اصفهان، کیش، تبریز، شیراز، قشم، عسلویه، زاهدان، بندرعباس، ساری و بسیاری شهرهای دیگر.

پروازهای خارجی ماهان ایر:

در بخش سفرهای خارجی نیز ماهان ایر به مقاصد بسیاری پرواز دارد، برخی از این مقصدها دائمی و برخی به صورت فصلی هستند. پروازهای خارجی این ایرلاین در آسیا، اروپا و خاورمیانه شامل پروازهای تهران به آلمان (دوسلدورف)، امارات (دبی)، ترکیه (استانبول)، فرانسه (پاریس)، عراق (نجف و اربیل)، چین (شانگهای و گوانجو)، مالزی (کوالالامپور) و بسیاری دیگر از کشورها مانند تایلند، ارمنستان، قطر و کویت و شهرها از جمله سن پترزبورگ و مسکو در روسیه، بالی، میلان، پوکت، باکو، کابل، قبرس و بیروت انجام می شود.

 

خرید بلیط پرواز های ماهان ایر

لازم به ذکر است شرکت هواپیمایی ماهان علاوه بر ترانسپورت مسافر به جا­به‌­جایی بار نیز مشغول است. برای اولین بار در سال 1376 دو فروند هواپیمای ایلیوشین این کار را انجام دادند و در سال 1378 با خریداری ایر­باس این فعالیت گسترش یافت که هم اکنون به عملیاتی مدرن و مطمئن در داخل و خارج کشور مبدل گشته و خدماتی اقتصادی را به مشتریان خود ارائه می دهد.