| (خط ویژه تهران) 1606
هواپیمایی کیش ایر
کیش ایر

شرکت هواپیمایی کیش، یکی از ایرلاین های خصوصی ایران است که در سال 1370، با هدف توسعه فعالیت های جزیره گردشگری کیش و ارتباط با مراکز استانها و کشورهای حاشیه خلیج فارس تاسیس شد. این ایرلاین فعالیت خود را از سال 1370 با هدف توسعه فعالیت های جزیره کیش و اتصال به کشورهای حاشیه خلیج فارس آغاز کرد. کیش ایر فعالیت خود را از خرداد ماه 1371 با دو فروند هواپیمای اجاره ای شروع کرد. پس از تاسیس و راه اندازی، این ایرلاین در سال 1372 تصمیم به تغییر استراتژی های خود گرفت و با به کارگیری متخصصان کارآزموده در مدت کوتاهی توانست به پیشرفت‌های چشمگیری دست پیدا کند. پس از آن و در سال 1376 با تغییر مدیریت، مرحله جدیدی در جهت شکوفایی این شرکت آغاز شد. در این زمان کیش ایر 10 فروند هواپیمای اجاره ای در اختیار داشت که با توجه به تغییر سیاست‌های بانک مرکزی،‌ امکان نگهداری از تمامی آن‌ها امکان‌پذیر نبود. در نتیجه به منظور جلوگیری از ضرر تعداد هواپیماهای خود را کاهش و ساعت پروازها را افزایش داد. پس از آن به دلیل بالا بودن اجاره بهای هواپیماها تصمیم به خریداری هواپیما و استفاده از خدمه پروازی ایرانی گرفت.

این شرکت توانست سیاست‌های خود را به مرحله انجام برساند و در اجرای آن‌ها به موفقیت دست پیدا کند. کیش ایر در حال حاضر با داشتن استانداردهای بین‌المللی به عنوان یکی از ایرلاین‌های عضو یکیش ایر عمل می‌کند و توانست اولین ایرلاین ایرانی دارای گواهینامه آیوسا باشد.

خرید بلیط هواپیمایی کیش ایر

 

مقاصد پروازی

کیش ایر علاوه بر مسیرهای داخلی به کشورهایی مثل جمهوری آذربایجان، عراق،‌عمان، سوریه،‌ترکیه و امارات نیز پرواز دارد. قطب اصلی هواپیمایی کیش ایر، تهران و کیش می‌باشد. قطب های دیگر آن فرودگاه بین‌المللی و فرودگاه هاشمی نژاد مشهد می‌باشند.

 

بار دستی مجاز هواپیمایی کیش ایر

مقدار بار مجاز قابل حمل به داخل کابین در پروازهای کیش ایر حداکثر 5 کیلوگرم می‌باشد. ابعاد آن نیز نباید از 20*55*40 و مجموع 115 سانتی‌متر تجاوز کند.

 

بار مجاز هواپیمایی کیش ایر

پذیرش بار مجاز در پروازهای کیش ایر برای مسافری که دارای صندلی می‌باشد 20 کیلوگرم و برای مسافر بدون صندلی( نوزاد) 10 کیلوگرم می‌باشد.

 

ناوگان هوایی هواپیمایی کیش ایر

ناوگان هوایی کیش ایر در حال حاضر شامل 11 فروند هواپیما می‌باشد.

7 فروند هواپیمای بوئینگ ام دی
2 فروند هواپیمای فوکر 100
2 فروند هواپیمای ایرباس ای 321