| (خط ویژه تهران) 1606
هواپیمایی ایران ایر
ایران ایر

شرکت هواپیمایی ملی ایران در اسفندماه سال ۱۳۴۰ با ادغام دو شرکت قدیمی هواپیمایی ایرانین ایرویز و پرشین ایرویز تاسیس شد و از فروردین ماه سال ۴۱ شروع به کار کرد. دفتر مرکزی ایران‌ایر در فرودگاه مهرآباد تهران قرار دارد و پایگاه اصلی پروازی این شرکت که بیشتر پروازهای ایران‌ایر از مبدأ یا به مقصد آن انجام می‌شود برای پروازهای داخلی فرودگاه مهرآباد تهران و برای پروازهای خارجی فرودگاه امام خمینی تهران است.

 شرکت هواپیمایی ایران ایردرحال حاضر قدیمی ترین هواپیمایی در ایران و یکی از بهترین ایرلاین های ایران به حساب می آید که هم ناوگان بزرگ و قدرتمندی دارد و هم با خرید هواپیماهای جدید ایرباس در سال های اخیر به تجهیز و نوسازی ناوگان خود پرداخته است. ایران ایرپروازهای بسیاری به اروپا و دیگر مقاصد دور و نزدیک، به طور روزانه در برنامه خود دارد.

خرید بلیط هواپیمایی ایران ایر

 

کلاس های پروازی هواپیمایی ایران ایر

هواپیمایی ایران ایر دارای دو کلاس پروازی هما کلاس که همان بیرینس هست و اکونومی کلاس می باشد که در کلاس هما مسافر از خدمات و امکاتات بیشتری برخوردار است  و وزن بار مجاز در پروازهای خارجی هما در هما کلاس با پروازهای داخلی متفاوت است و برای دارندگان کارت نقره‌ای و کارت طلایی نیز اضافه‌بار رایگان درنظر گرفته شده است.

 

شرایط حمل بار با پرواز ایران ایر 

میزان بار قابل حمل در هر مسیر بسته به پرواز و نوع بلیط متغیر است و روی بلیط هواپیما صادر شده قابل مشاهده است و مسافر ملزم به پرداخت هزینه و 9% ارزش افزوده به ازای هر کیلوگرم بار اضافه می‌باشد. وزن حیوانات با احتساب قفس و بسته‌بندی مربوط محاسبه می‌شود و وزن پرندگان 2 برابر وزنشان محاسبه می‌شود. فقط توجه داشته باشید که حمل حیوانات خانگی فقط در انبار هواپیما امکان‌پذیر می‌باشد.

 

موارد ممنوعیت پرواز با هواپیمایی ایران ایر

نوزادان با سن کمتر از یک هفته، بارداری از هفته 32 به بعد، مسافرانی با احتمال فوت در پرواز، مسافرانی که از گچ‌گیری یکی از اعضای بدنشان کمتر از 48 ساعت گذشته باشد، مسافرانی که بدلیل شرایط فیزیکی توانایی استفاده از صندلی هواپیما در هیچ حالتی نیستند، بیماران روانی که غیرقابل کنترل هستند و وضعیت پرواز را به خطر می‌اندازند و مسافرانی از قبول مقررات ایرلاین و اجرای آنها امتناع می‌کنند؛ نمی‌توانند با این شرکت هواپیمایی سفر کنند.

برای اطلاعات بیشتر با نوین تراول تماس بگیرید.