| (خط ویژه تهران) 1606
AirLineImage
کاسپین

شرکت هواپیمایی کاسپین یکی از شرکت‌های هواپیمایی خصوصی کشور است که در سال 1372 تاسیس شد. این شرکت هواپیمایی به عنوان اولین شرکت خصوصی در صنعت حمل و نقل هوایی کشور شروع به کار کرد. دفتر اصلی هواپیمایی کاسپین در فرودگاه مهرآباد تهران قرار دارد. هواپیمایی کاسپین در ابتدا کار خود را با چهار فروند هواپیمای یاک 42 آغاز کرد و به مرور بر تعداد و تنوع هواپیماهای خود افزود. این ایرلاین با همکاری نیروی هوایی ایران مشغول کار است و در هفته بیش از 300 پرواز داخلی و خارجی انجام می‌دهد. هواپیمایی کاسپین در ابتدا خرید هواپیماهای توپولوف را در دستور کار خود قرار داد و با 5 فروند هواپیمای توپولوف 154 همچنان به کار خود ادامه می‌داد تا اینکه با منع خرید هواپیماهای توپولوف در ایران، از سال 1388 به بعد شروع به خرید هواپیماهای بوئینگ MD کرد. تا سرانجام تعداد 5 فروند از این نوع هواپیما را در آشیانه خود جای داد. پس از آن از سال 1392 به بعد دستور خرید هواپیماهای بوئینگ 400-737 را در راس برنامه‌های خود قرار داد. در حال حاضر این شرکت با توجه به چشم‌اندازهای خود در نظر دارد تا خود را در زمره سه هواپیمایی برتر کشور جای دهد. شرکت هواپیمایی کاسپین همچنین در سال 1393 توانست سیستم یکپارچه سیمرغ را در حوزه سامانه فناوری اطلاعات و ارتباطات راه‌اندازی کند.

 

 

 

مقاصد پروازی هواپیمایی کاسپین

شرکت هواپیمایی کاسپین در حال حاضر بیش از 50 پرواز داخلی و خارجی را به ثبت می‌رساند. این شرکت هواپیمایی به بیشتر مسیرهای داخلی پرواز دارد. از جمله پروازهای خارجی این ایرلاین می‌توان به پروازهای نجف، سلیمانیه، ترکیه و دبی اشاره کرد.

 

بار دستی مجاز هواپیمایی کاسپین

مقدار بار مجاز قابل حمل به داخل کابین در پروازهای کاسپین حداکثر 4 کیلوگرم می‌باشد. همچنین مجموع ابعاد آن نباید از 115 سانتی‌متر تجاوز کند.

 

بار مجاز هواپیمایی کاسپین

پذیرش بار مجاز در پروازهای کاسپین در پروازهای داخلی حداکثر 20 کیلوگرم می‌باشد. این میزان بار در پروازهای خارجی به 30 کیلوگرم افزایش می‌یابد. همچنین ابعاد آن نباید از 158 سانتی‌متر تجاوز کند.

 

ناوگان هوایی هواپیمایی کاسپین

در حال حاضر تعداد 9 فروند هواپیما در ناوگان هوایی کاسپین در شرایط پرواز هستند.