| (خط ویژه تهران) 1606
AirLineImage
معراج

شرکت هواپیمایی معراج رکورددار طولانی‌ترین پرواز ایرانی است. این ایرلاین در سال ۱۳۸۹ با اخذ مجوز رسمی سازمان هواپیمایی کشوری تأسیس شد. دفتر اصلی معراج در تهران قرار گرفته است. مدیرعامل این شرکت هواپیمایی، کاپیتان سید محمد میرسمیعی است که یکی از فعالین در عرصه هواپیمایی می‌باشد.

 

لوگوی شرکت هواپیمایی معراج نشان دهنده چیست؟

این نشان، ترکیبی است از دایره با دو بال به صورت نمادین که به مفهوم پرواز است. دایره ای که در لوگو می بینیم در ابتدا نقطه ‌ای گسترده شده است و نمادی از مفاهیمی همچون: حرکت، کمال و یکپارچگی است. البته می توان آن را نمادی از حرکت و توالی زمان و نشانه ای از آسمان و حرکت اجسام موجود در آسمان نیز در حول دایره در لوگو که می توانید نشان از دواری باشد نیز، به حساب آورد. فلسفه استفاده از رنگ‌های آبی و قرمز نیز، نشان دهنده ترکیب رنگ سازمانی این شرکت هواپیمایی است. در واقع رنگ آبی لوگو، به معنای آرامش و لذت ‌بردن است، رنگ قرمز نمادی از زندگی است و جذب قدرت. همچنین از نظر روانشناسی رنگ رنگ قرمز، هیجان و انرژی مثبت را به افراد منتقل می‌کند. اطلاعات شرکت هواپیمایی معراج دلیل انتخاب این لوگو برای شرکت هواپیمایی معراج این بوده است که این لوگو در نهایت می خواهد به مسافرانش، مفهومی از حرکت، آرامش، لذت بردن و انرژی مثبت به همراه هیجان را در پروازهایی که در این شرکت می شود، نشان دهد.

 

ناوگان هوایی معراج

در حال حاضر معراج دارای ۱۱ فروند هواپیمای مسافربری است که از این تعداد ۲ فروند هواپیما از نوع ایرباس ۳۰۰ و ۳ فروند هواپیمای دیگر از نوع ایرباس ۳۲۰ هستند. این شرکت همچنین دارای ۱ فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۱ و ۲ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ و ۱ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ و نیز ۲ فروند هواپیمای فالکن ۵۰ نیز می باشد که البته دولتی هستند و در مسیرهای مسافربری استفاده نمی‌شوند.

قطب اصلی این ایرلاین، فرودگاه بین‌المللی مهرآباد و قطب دوم پروازی آن، فرودگاه بین‌المللی کیش و فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد است. همچنین این ایرلاین دارای قطب پروازی بین المللی در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی نیز می‌باشد. طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشور، در سال ۱۳۹۳ این شرکت با میانگین زمان تأخیر ۷ دقیقه‌ای کم ‌ترین تأخیر پروازی را در میان شرکت‌های هواپیمایی دیگر داشته است. در حال حاضر، این شرکت به برخی از شهرهای مهم ایران از جمله: تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، کیش، کرمانشاه پرواز دارد. همچنین از بین مقاصد بین المللی این ایرلاین می توان از: کشورهای ترکیه، مالزی، عراق، کویت و امارات نام برد.

 

 

چرا شرکت هواپیمایی معراج رکورددار طولانی ترین پرواز ایرانی است؟

در سال ۱۳۹۵، شرکت هواپیمایی معراج با انجام پرواز هیئت دیپلماتیک و سیاسی دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه فعلی کشورمان، از سیدنی به تهران پرواز کرد و با مدت زمان ۱۷ ساعت رکورد طولانی ‌ترین پرواز ایرانی را به دست آورد. نکته ی دیگری که درباره ی این سفر جالب است این است که، این پرواز بدون توقف و سوخت گیری به صورت مستقیم از مبدا تا به مقصد انجام شد و رکورد پروازهای طولانی سابق را شکست.

 

کلاس‌های پروازی هواپیمایی معراج

  فرست کلاس معراج: در حال حاضر تعداد محدودی از هواپیماهای شرکت هواپیماهایی معراج دارای صندلی فرست کلاس می‌باشند. صندلی‌های آن بسیار مدرن و راحت هستند و این کلاس پروازی از وجود کادری مجرب و آموزش دیده،‌ پذیرایی خوب و سرگرمی‌های داخل پروازی و بسیاری امکانات دیگر بهره می‌برد.

  بیزینس کلاس معراج: صندلی‌های این کلاس پروازی جدید و مدرن هستند. به طوریکه امکان تنظیم و تغییر صندلی‌ها در چندین جهت و تبدیل آن‌ها به تخت خواب وجود دارد. از دیگر امکانات این کلاس پروازی می‌توان به کترینگ مناسب، ‌سرگرمی‌های در حین پرواز،‌ و صندلی‌های دارای LCD اشاره کرد.

  اکونومی کلاس معراج: در این کلاس پروازی نیز هواپیمایی معراج سعی کرده است تا با افزایش فاصله صندلی‌ها، راحتی بیشتری برای مسافران به وجود بیاورد. همچنین این کلاس پروازی از وجود کادر مهمانداری خوب و پذیرایی عالی بهره می‌برد.

 

بار مجاز هواپیمایی معراج

پذیرش بار مجاز در پروازهای معراج برای پروازهای داخلی به شرح زیر است:

  • بیزینس کلاس:‌30 کیلوگرم
  • اکونومی: 20 کیلوگرم
  • اکونومی پلاس: 25 کیلوگرم

همچنین پذیرش بار مجاز در پروازهای معراج برای پروازهای خارجی به شرح زیر است:

  • بیزینس کلاس: 40 کیلوگرم
  • اکونومی: 30 کیلوگرم
  • اکونومی پلاس: 35 کیلوگرم