| (خط ویژه تهران) 1606
AirLineImage
Sepehran

شرکت هواپیمایی سپهران یکی از جوانترین ایرلاین‌های ایران، در سال 1390 در قالب شرکت سهامی خاص به ثبت رسید. اما به دلیل مشکلاتی که بر سر راه این شرکت هواپیمایی بود و عمده آن مربوط به قدیمی و فرسوده بودن ناوگان آن می‌شد سال‌ها موفق به اخذ مجوز نشد. تا اینکه در سال 1395 با انتصاب مدیرعامل جدید توانست مجوزهای لازم را از سازمان هواپیمایی کشوری اخذ کند. سرانجام نخستین پرواز هواپیمایی سپهران در تاریخ 12 بهمن 1395 همزمان با آغاز دهه فجر،‌ از شیراز به مقصد مشهد انجام شد.

با توجه به موقعیت ویژه استان فارس،‌ هدف اولیه هواپیمایی سپهران برقراری ارتباط بهتر میان مناطق جنوبی کشور با دیگر نقاط ایران است. بر همین اساس و با توجه به شبکه پروازی سپهران،‌ این ایرلاین شهر شیراز را به عنوان قطب پروازی خود در نظر گرفته است.

جالب است بدانید لوگوی زیبای این شرکت با الهام از پرنده اساطیری ایران یعنی ققنوس طراحی شده است و رنگ این لوگو نیز نارنجی یعنی رنگ سازمانی این شرکت هواپیمایی است.

 

 

مقاصد پروازی

در حال حاضر پروازهای داخلی هواپیمایی سپهران به شهرهای تهران،‌ شیراز،‌ ماکو،‌ مشهد، هرمزگان، قشم،‌ کیش، عسلویه،‌ و پروازهای بین‌المللی آن به ارمنستان، ‌باکو، ‌استانبول،‌ تفلیس،‌ کویت،‌ بحرین، دوحه، دبی، کراچی، و مسقط می‌باشد.

 

بار دستی مجاز هواپیمایی سپهران

در هواپیمایی سپهران هر مسافر مجاز است علاوه بر چمدان، یک کیف دستی کوچک نیز همراه داشته باشد و با خود به داخل کابین حمل کند. حداکثر وزن مجاز برای این کیف 5 کیلوگرم می‌باشد. مجموع ابعاد آن نیز نباید از 115 سانتی‌متر تجاوز کند.

 

بار مجاز هواپیمایی سپهران

در پروازهای هواپیمایی سپهران میزان بار همراه مسافر در مسیرهای داخلی ایران و در مسیرهای خارجی به مقصد کلیه نقاط دنیا و برعکس به استثناء امریکا و کانادا به روش وزنی محاسبه می گردد. میزان بار مجاز در هواپیمایی سپهران در پروازهای داخلی 20 کیلوگرم و در پروازهای خارجی 30 کیلوگرم می‌باشد. همچنین این مقدار بار برای اطفال زیر دو سال 10 کیلوگرم می‌باشد.

 

ناوگان هوایی هواپیمایی سپهران

در حال حاضر تعداد 5 فروند هواپیما ناوگان هوایی سپهران را تشکیل می‌دهند.