| (خط ویژه تهران) 1606
هواپیمایی فلای پرشیا
فلای پرشیا

شرکت هواپیمایی فلای پرشیا به مدیرعاملی جناب آقای مهندس دقیق کیا جدید ترین ایرلاین ایرانی است که پس از ثبت در اداره ثبت شرکت‌ها در سال 1397، فعالیت خود را جهت دریافت گواهینامه عملیات پروازی از سازمان هواپیمای کشوری شروع و پس از دریافت این گواهینامه در آذر ماه 1398 با انجام اولین پرواز مسافری، خدمت رسانی به هموطنان گرامی را آغاز نمود.

  

این هواپیمایی با ۳ فروند هواپیمای بویینگ ۷۳۷ مدرن با عمر ناوگانی کمتر از معدل ناوگان کشوری آغاز به کار کرده است. فلای پرشیا نهم آذرماه 98 برای نخستین بار اقدام به پذیرش مسافر کرد. اولین پرواز فلای پرشیا از فرودگاه شهید دستغیب شیراز به مقصد مشهد مقدس انجام شد.

شرکت هواپیمایی فلای پرشیا، سومین ایرلاین به مرکزیت شیراز است. رقبای دیگر این شرکت در فرودگاه شهید دستغیب شیراز، شرکت های هواپیمایی آسمان و سپهران هستند.

 

پروازهای هواپیمایی فلای پرشیا

هواپیمایی فلای پرشیا در حال حاضر در طول هفته پروازهای محدودی از مبدا شیراز در برنامه پروازی خود دارد.  مسیرهای داخلی هواپیمایی فلای پرشیا عبارتند از : 

  • شیراز تهران
  • شیراز مشهد
  • شیراز کیش

 

بار مجاز هواپیمایی فلای پرشیا

میزان بار دستی مجاز هواپیمایی فلای پرشیا برای هر شخص ۵ کیلوگرم است. میزان پذیرش بار مجاز هواپیمایی فلای پرشیا در کلیه پروازهای داخلی ۲۰ کیلوگرم است.

 

ناوگان هوایی فلای پرشیا

شرکت فلای پرشیا فعلا با سه فروند هواپیما آغاز به کار کرده است. به گفته مدیرعامل این شرکت، این تعداد ناوگان تا سال آینده دو برابر خواهد شد. تا کنون چهارمین هواپیمای این شرکت که یک فروند بوئینگ 757 می‌باشد، از شرکت هواپیمایی تابان خریداری شده اما غیرفعال است.

عمر ناوگان هوایی فلای پرشیا، از میانگین عمر سایر ناوگان‌های هوایی کشور کمتر است. این شرکت برای پروازهای خود از 3 فروند هواپیمای بوئینگ 737 جوان و حدودا 20 ساله استفاده می‌کند.