| (خط ویژه تهران) 1606
AirLineImage
آتا

هواپیمایی آتا در تاریخ 27 آذر 1387 در شهر تبریز تاسیس شد. نخستین پرواز خود را در تاریخ 10 دی 1388،‌ از فرودگاه بین‌المللی تبریز به مشهد انجام داد و در تاریخ 17 بهمن 1388 با پرواز از تبریز به تهران، رسما آغاز به کار کرد. این ایرلاین به عنوان شانزدهمین ایرلاین کشور راه‌اندازی شده است و قطب اصلی آن شهر تبریز است. قطب دیگر این ایرلاین تهران می‌باشد. هواپیمایی آتا در ابتدا کار خود را با 4 فروند هواپیمای مک دانل داگلاس MD-83 با ظرفیت جابجایی 165 مسافر آغاز کرد. در حال حاضر این ایرلاین با 14 فروند هواپیما به کار خود ادامه می‌دهد.

 

مقاصد پروازی آتا

از مهم‌ترین مقاصد پروازی بین‌المللی آتا می‌توان به ترکیه، بحرین، گرجستان، عراق، ترکیه، کویت و عربستان اشاره کرد. همچنین برخی از پروازهای داخلی این ایرلاین عبارتند از مشهد، کیش، اهواز، ارومیه، اردبیل، شیراز، بندرعباس، اصفهان، کرمانشاه، یزد، آبادان، زاهدان و قشم می‌باشد.

 

بار دستی مجاز هواپیمایی آتا

مقدار بار مجاز قابل حمل به داخل کابین در پروازهای آتا حداکثر 5 کیلوگرم می‌باشد. همچنین ابعاد آن نباید از 40*20*55 تجاوز کند.

 

پذیرش بار مجاز هواپیمایی آتا

پذیرش بار مجاز در پروازهای ایران عمدتا بر حسب وزن محاسبه می‌شود. حداکثر وزن مجاز نباید بیشتر از 30 کیلوگرم و حداکثر جمع ابعاد نباید بیشتر از 158 سانتی‌متر باشد. به طور میانگین نرخ اضافه بار برای هر کیلوگرم برابر با یک درصد قیمت بلیط می‌باشد.  

 

ناوگان هوایی هواپیمایی آتا

ناوگان هوایی آتا در حال حاضر شامل 14 فروند هواپیمای MD،‌ ایرباس،‌ بوئینگ،‌ و امبرائر می‌باشد.