جاذبه های گردشگری باکو

شهر قدیم باکو
شهر قدیم باکو

شهر قدیم باکو (Old City ) شهر قدیم باکو (Old City )و یا ایچری شهر ، بافت قدیم شهر باکو ، که از آن با نام ارگ باکو نیز یاد می‌شود به تدریج ما بین قرون ۱۱ تا ۱۹ میلادی ساخته شده‌است. این شهر محصور از دوران پارینه‌ سنگی تاکنون محل سکونت انسان بوده‌است و فرهنگ و تمدنهای مختلفی چون ساسانی، زرتشتی، شیروانی، ایرانی، عربی، عثمانی و روسی را در خود جای داده‌است. این قسمت شهر در شمال غربی خلیج باکو واقع شده و جزو دیدنیترین مکان‌های باکو بشمار می‌رود که در سال ۲۰۰۰ میلادی در شمار میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.ایچری شهریاشهر قدیم باکودارای ۲۳ محله ، ۲ کاروان سرا، ۳ چشمه آب، میدان بازار و... می باشد که جذاب‌ترین مکان آن قلعه دختر است. بافت قدیم باکو،جزو زیباترین جاهای باکو است.گردش در کوچه هایش شما را به ابتدای قرن بیستم می برد. این بافت قدیمی شهر، بالغ بر 800 سال قدمت دارد. در سال 1991که باکو به عنوان پایتخت کشور تازه استقلال یافته آذربایجان انتخاب می شود ، در طی همین سالها برخی از آوارگان قاراباغ در این قسمت از شهر اسکان می یابند و بافت جمعیتی ایچری شهر دچار تغییراتی می شود. و به تدریج در نتیجه این تغییرات، ساختار شهری دچار تهدیداتی شد. اما تا کنون ، ایچری شهر یکپارچگی و انسجام خود را حفظ کرده است."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
بلوار ساحلی باکو
بلوار ساحلی باکو

بلوار ساحلی باکو بلوار ساحلی باکو به عنوان پارک ملی در سال 1909 در دریای خزر در باکو بنا شده است. این بلوار ساحلی حدود ۳ کیلومتر و ۷۵۰ متر در سواحل جنوبی دریای خزر که از میدان ملی پرچم تا میدان آزادی باکو قرار گرفته است. این بلوار ساحلی یکی از زیباترین بلوارهای جهان محسوب می شود. این بلوار ساحلی هرساله بازدیدکنندگان زیادی را به سمت خود جلب می کند. بلوار ساحلی اصلی ارین بلوار شهر باکو است. فواره های زیبا و فضای سبز باعث شده تا ایت مکان پاتوق مناسبی برای شهروندان و مسافران تور باکو باشد.شاید به جرات بتوان گفت که این بلوار زیباترین بلوار جهان می باشد که نباید بعدازظهر ها و هنگام غروب این منطقه به یکی از شلوغ ترین نقاط باکو تبدیل می شود. در اطراف این بلوار زیبا چند ساختمان مدرن و زیبا نیز می بینید که هر کدام از آن ها ساختمان های مهم شهر باکو می باشند که از آن ها می توان به مرکز تجارت باکو، مرکز خرید چهار طبقه بلوار و مرکز بین ‌المللی موغام اشاره کرد.مسافران تور باکو می توانند از این مکان زیبا لذت ببرند."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
قلعه ی دختر
قلعه ی دختر

قلعه ی دختر قلعه ی دختر در شهر باکو و در قسمت مرکزیاین شهر قرار گرفته است . این قلعه ی باستانی در قرن ۱۲ ساخته شد و تاریخی بس کهن و جالب برای گفتن و تعریف کردن برای شما خواهد داشت .در سال ۲۰۰۱ به ثبت جهانی میراث یونسکو رسید و همیشه مورد توجه گردشگران بوده است . تاریخ این قلعه با ایران نیز مرتبط است زیرا در دوره ی ساسانیان بود که این قلعه ساخته شد و برای زرتشتیان و برگزاری مراسم این مردمان مورد استفاده قرار می گرفته است .قلعه ی دختر یکی از مهمترین مکان های باستانی کشور آذربایجان و شهر باکو به حساب می آید. به قدری این مکان مهم است که تصاویری از آن بر روی پول رایج این کشور و همین طور تمبر های پست مشاهده می شود برج دختر که به عنوان باشکوه‌ترین بنای باکو نیز شناخته می‌شود، دارای ۸ طبقه با ارتفاع کلی ۲۹.۵ متر و ضخامت قطری ۱۶.۵ متری است که گنجایش ۲۰۰ نفر را داراست. یک چاه نفت نیز در نزدیکی این برج وجود دارد. همینطور چاه آبی با عمق ۲۱ متری هم در طبقه دوم کشف شده که به سفره‌های زیرزمینی آب متصل شده و آب را به این طبقه منتقل می‌کرده است. گفته می‌شود علت ساخت این چاه آب، راحت‌تر بودن دسترسی به آب در طبقه بالا بوده است."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
کاخ شیروان شاه
کاخ شیروان شاه

کاخ شیروان شاه کاخ شیروان شاه ،بزرگترین اثر تاریخی معماری شیروان- آبشرون آذربایجان، واقع در درون شهر باکو است. ساختمان اصلی مجتمع در سال 1411 توسط شیروان شاه شیخ ابراهیم اول شروع به ساخت شد. این ساختمان دو طبقه دارای 50 ابعاد مختلف است و با سه راه پله باریک و پیچ در پیچ به هم متصل می شوند. پس از فتح باکو توسط صفوی در سال 1501، در طی چند قرن این "قصر" متروکه باقی ماند و بخش های زیادی از آن تخریب گردید. در سال 1964 بود که کاخ شیروان شاه به عنوان موزه مرکزی معرفی گردید و از آن به بعد در حال مرمت و بازسازی آن هستند. در این مجموعه می توانید آثار اسلامی بسیاری از جمله مسجد و معماری اسلامی طاق های شبستان را در آن ببینید ، حتی دروازه های این کاخ نیز دارای سردر های با زبان عربی و اسلامی هستند. این آثار بیانگر دقت و ظرافت بکار رفته شده در معماری تاریخی آن می باشد.این کاخ توسط شاه شیخ ابراهیم اول و در سال 1411 ساخته شد که قدمتی 600 ساله دارد و تصویری از کاخ بر روی اسکناس 10 هزار مناتی آذربایجان چاپ شده است. باکو دارای مجموعه ای شامل ساختمان قصر اصلی، مسجد یک مناره شاه، چنبره دفن، دروازه مراد ، پورتالی در ضلع شرقی، مقبره سید یحیی باکویی، مخزن آب و باقیمانده های حمام خانه می باشد."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
پارک مفاخر باکو
پارک مفاخر باکو

Alley of Honorپارک مفاخر باکو (Alley of Honor ) آرامگاه بزرگان و مفاخر و مشاهیر آذربایجان است. این مکان به دلیل سرسبزی و زیبایی اش لقب پارک مفاخر (فخر پارکی) را به خود گرفته است . این پارک، در واقع گورستانی عمومی و یادبودی است که شامل آرامگاه هایی از جمله چندین رئیس جمهور، دانشمندان و هنرمندان است. در مجموع 242 آرامگاه در این پارک وجود دارد. نام دارانی چون حیدر علی‌اف، ابوالفضل ایلچی بیگ، رشید بهبودوف و شوکت علی‌اکبروا در این مکان به خاک سپرده شده اند . جالبترین موضوعی که درپارک مفاخر باکوذهن هر بیننده را به خود مشغول می‌کند مجسمه‌های زیبای هر فرد بر سر مزارش می‌باشد. این پارک به دستور شورای وزیران جمهوری آذربایجان در تاریخ 27 آگوست 1948 تاسیس شده است. این آرامستان توانسته است بازدید کنندگان بسیاری را بسوی خود جلب کند که این بازدید کنندگان از آذربایجان و یا خارج از آن بوده اند. "رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
مرکز فرهنگی حیدرعلی‌اف
مرکز فرهنگی حیدرعلی‌اف

مرکز فرهنگی حیدرعلی‌افاین ساختمان برای تبدیل شدن به محل اصلی برنامه‌های فرهنگی کشور طراحی گشته است، فرم و هندسه‌ی شگفت‌انگیز این بنا در مقابل معماری خشک دوران شوروی که در باکو بسیار رواج داشته قرار گرفته است و به جرأت آن را در هم می‌شکند. از سوی دیگر این بنا درک و احساسات لطیف فرهنگ آذری را به نمایش می‌گذارد و چهره‌ی خوش بین یک ملت را نشان می‌دهد که نگاه‌شان رو به سوی آینده است. سبک کاری حدید ( معمار) دیکانستراکشن یا ساختار‌شکنی است که همیشه توانسته به خوبی تصویری متفاوت از ساختارها خلق کند. طرح مرکز فرهنگی حیدر علی اُف، ارتباطی سیال و پیوسته بین درون ساختمان و میدان اطرافش برقرار کرده است. این میدان به عنوان سطح زمین که به تمام قسمت‌های بافت شهر باکو دسترسی دارد خیز برمی‌دارد تا فضای عمومی داخل ساختمان را در برگیرد و سلسله مراتب فضاهای به هم پیوسته برای مراسمات و اتفاقات فرهنگی معاصر و سنتی آذربایجان را تعریف نماید."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
میدان فانتین
میدان فانتین

میدان فانتینمیدان فانتین یا به عبارتی میدان فواره‌های باکو میدانی با چندین فواره زیبا که تقریباً در مرکز شهر باکو قرار دارد. این میدان و بلوار اطرافش مکانی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته‌ی مردم محلی و جاذبه‌ای برای گردشگران در تمام طول سال است. در اطراف این میدان و خیابان کناری‌اش که دور بزنید می‌توانید صنایع‌دستی آذربایجان را برای سوغات بخرید. همچنین در نزدیکی میدان چندین کافه هم برای صرف چای و نوشیدنی‌های دیگر موجود است. اگر به میدان فانتین رفتید حتماً به پارک نظامی که در نزدیکی آنجا قرارگرفته هم سری بزنید."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
موزه فرش جمهوری آذربایجان
موزه فرش جمهوری آذربایجان

موزه فرش جمهوری آذربایجانموزه فرش جمهوری آذربایجان از نظر ارزش و اهمیت فرشهای موجود در خزانه خود، بزرگترین کلکسیون فرش در دنیا می باشد که، اولین موزه اختصاصی و متنفذ در عرصه هنر قالی بافی است. بنابه یافته های کاوش های باستان شناسی، هنر قالی بافی در قلمروی آذربایجان در دوران عصر برنز (هزاره دوم قبل از میلاد) موجود بوده است. مورخان باستانی چون هرودوت، کلودالیان و کسنوفون، همچنین تاریخدانان عربی قرون وسطی و نظامی گنجوی قرن ۱۲و «خاقانی» (قرن ۱۲) ، شاعران آذربایجانی گزارش های زیادی در مورد قالی آذربایجانی مخابره نموده اند. در بین قرنهای ۱۳ تا ۱۴ کالاهای قالی و محصولات فراوانی مربوط به این هنر از آذربایجان به کشورهای اروپایی صادر می شده است. مصوران اروپایی این قالی ها را که با تزیینات لطیف و نقوش ظریف و نفیس خود توجه ها را به خود جذب می کردند، در آثار خود نقاشی کرده اند. به عنوان مثال: در اثر (مریم با نوزاد خود) هانس مملینگ، نقاش هلندی قالی ((زیوه)) ، (( قوبا)) زیر پای مریم تصویرگری گردیده است. افزون بر این، در اثر «روحانی و میرم» «آن وان اِک»، مصور هلندی، فرش «زیوه»، در اثر «محراب» اش بساط ((شیروان)) و همچنین در اثر «Madonna Vander Pole» وی قالی قوبای آذربایجان به صورت پیکره نقاشی گردیده اند. در طول تاریخ، مردم آذربایجان نمونه های ارزنده قالی همچون پالاس، جاجیم، گلیم، شدّه، زیلو، وِرنی و «سوماخ» دوخته اند که، اکنون برخی ها از آنها در نمایشگاه موزه فرش جمهوری آذربایجان نمایش داده می شوند. قالی های متعلق به مدارس قالی بافی آذربایجانی نظیر باکو، قوبا، شیروان، گنجه، قازاخ، قره باغ و تبریز در این موزه در معرض نمایش گذاشته شده اند. علاوه بر فرش ها، زیورآلات فلزی گرانبها، اسلحه های سرد، اشیاء سینی، کاغذی، شیشه ای، درختی و سنگی از جمله اشیاء نمایشی می باشند که، در نمایشگاه موزه وجود دارند. بازدیدکنندگان موزه می توانند با پوشیدن لباس ملی آذربایجانی در مقابل اشیاء نمایشی مورد علاقه خود عکس بگیرند. موزه فرش در شهر شوشای جمهوری آذربایجان نیز شعبه ای داشت که، پس از تسخیر قره باغ کوهستانی از سوی ارمنستان، تعطیل شد و در موزه فرش در باکو به فعالیت خود ادامه داد. "رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
موزه ملی تاریخ جمهوری آذربایجان
موزه ملی تاریخ جمهوری آذربایجان

موزه ملی تاریخ جمهوری آذربایجانموزه ملی تاریخ آذربایجان بزرگترین موزه ی آذربایجان می باشد که در سال ۱۹۲۰ تاسیس شده است و محل اقامت خصوصی فردی به نام حاجی زین العابدین تقی اف ، نجیب زاده ی نیکوکار و معروف بود. این موزه ی باشکوه در شهر باکو قرار دارد.تقی اف سرمایه دار نیکوکار و اهل فرهنگ آذربایجانی بوده و چندین مدرسه و روزنامه در آذربایجان تاسیس کرده است.این موزه تاریخ و فرهنگ آذربایجان را در چند گالری مختلف نشان می دهد و دارای بیش از ۲۰۰۰ نوع نمایشگاه به شرح: بخش تاریخ مدرن، بخش مردم نگاری، گروه تاریخ باستان و قرون وسطی جمهوری آذربایجان، بخش گردش علمی، آزمایشگاه برای بازسازی موزه، صندوق سکه شناسی: شامل مجموعه‌ای از یوگنی پاخوموف و گروه طراحی هنرمی باشد،حتی اطراف آن بیش از ۶۰۰۰ مواد صنایع دستی، وجود دارد. ساختمان و طراحی موزه بسیار دیدنی می باشد و برای علاقه مندان به تاریخ می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
مرکز خرید گنجلیک باکو
مرکز خرید گنجلیک باکو

مرکز خرید گنجلیک باکومرکز خرید گنجلیک در منطقه گنجلیک در کنار ایستگاه متروی گنجلیک با دو طبقه پارکینگ در زیرزمین و پنج طبقه فوقانی می باشد. این مرکز درچهار طبقه شامل برندهای پوشاک معروف ترکیه و بسیار مناسب و دوطبقه فوقانی شامل رستوران و فود کورت و سینما و شهر بازی طراحی شده است، اهمیت این مرکز خرید به دلیل موقعیت مکان عالی و همچنین فراهم بودن سینما ، شهر بازی و رستوران ها نزد توریست ها بسیار بالاست و اکثرا دوست دارند در سفر به باکوبه این مرکز خرید هم سری بزنند، همچنیین همانطور که اشاره شد به دلیل وجود شهر بازی کودکان نیز تمایل زیادی به بازدید از مرکز خرید گنجلیک باکو دارند."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
مرکز خرید مترو پارک باکو
مرکز خرید مترو پارک باکو

مرکز خرید مترو پارک باکومرکز خرید مترو پارک در منطقه نریمانف و نزدیک ایستگاه متروی خیابان تبریز در باکو در کنار اتوبان حیدر علیف با دو طبقه پارکینگ در زیرزمین و چهار طبقه پارکینگ در کنار مجتمع متصل به مرکز خرید می باشد . ظاهر مدرن و جذاب این مرکز خرید از بیرون هر بیننده ای را جذب می کند این مرکز خرید یکی از مدرن ترین ساختمان های باکو است. این مرکز در چهار طبقه شامل برندهای پوشاک معروف ترکیه و بسیار مناسب و دوطبقه فوقانی شامل رستوران و فود کورت و سینما و شهر بازی بازی هپلی لند ، گیم نت و مرکز بولینگ از مکان هایی است که برای کودکان هم میتواند جذاب باشد. اگر به دنبال تخفیف هستید پایان هر فصل به این مرکز سری بزنید زیرا برند های مختلف تخفیف های ویژه ای را برای افزایش فروش و رضایت مشتری در نظر میگیرند."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
مرکز خرید پورت باکو
مرکز خرید پورت باکو

مرکز خرید پورت باکواین مرکز خرید در مرکز شهر در کناربندر قدیمی شهرباکو و برج تجاریپورت باکو و مجتمع مسکونی باکو رزیدنسقرار گرفته است . مرکز خرید پورت باکو جدید ترین و بزرگترین ، مدرن ترین و شکیل ترین مرکز خرید باکو میباشد که در سال 2014 میلادی افتتاح شد. گردشگران از این مرکز به عنوان بهترین مرکز خرید باکو نام میبرند، این مرکز خرید در ۲ طبقه منفی با پارکینگ هایمجهز و تمیز و 4طبقه فوقانی بسیار وسیع طراحی شدهاست که تقریبا تمامی برند های لاگژیدر این مجتمع قرار گرفته اند همچنین وجود کافی شاپ ها و رستوران های شکیل در پورت باکو باعث میشود لحظاتی خوبی را در این مرکز بگذرانید."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
مرکز خرید 28 مال باکو
مرکز خرید 28 مال باکو

مرکز خرید 28 مال باکواین مرکز خرید در مرکز شهر در کنار بانک مرکزی آذربایجانیا میللی بانک قرار گرفته است. شاید از ظاهر آن مشخص نباشد اما یکی از بهترین مراکزخرید باکو است که همیشه عصر های شلوغی را به خود میبیند. این مرکز خرید در ۲ طبقه منفی با پارکینگ هایمجهز و تمیز و ۵ طبقه فوقانی بسیار وسیع طراحی شده که طبقه چهار آن فود کورتاز تمامی برندهای مختلف و طبقه پنجم سینما های مدرن اختصاص یافته است که محبوبت ترین سینمای باکو است. البتهطبقات یک تا سه شامل برندهای پوشاک معروف اما بسیار مناسب در دسترس شما خواهد بود ، یکی از ویژگی های مراکز خرید باکو این است که یا در نقاط خوب و قابل دسترس هستند یا اینکه نزدیک مترو شهر ، نام گذاری این مرکز هم به همین موضوع ربط دارد و نام آن به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی ایستگاه متروی خیابان 28 قرار دارد که دسترسی عموم مردم به آن را فراهم می کند."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
مرکز خرید پارک بلوار باکو
مرکز خرید پارک بلوار باکو

مرکز خرید پارک بلوار باکوبلوار ساحلی باکو یکی از مکان های دیدنی که در سفر به باکو حتما باید ببینید، وقتی به بلوار ساحلی باکو رفتید حتما سری هم مرکز خرید پارک بلوار بزنید . موقعیت مکانی عالی این مرکز خرید عصر های شلوغی را برایش تداعی میکند اما نگران نباشید آنقدر این مرکز معروف و مشهور است که آنرا ندیده باکو را ترک نمی کنید، این مرکز خرید دارای پارکینگ اختصاصی، سینما های مجهز و مدرن، تفریحات کودکانه ای نیز دارد . این مرکز خرید به هتل هایی نظیر جی دبلیو ماریوت و هیلتون نیز نزدیک است ، پارک بلوار هم از مراکز خرید تازه تاسیس باکو است این مرکز حالا (2017) قدمتی تقریبا 7 ساله دارد ، اگر روزی به بلوار ساحلی باکو رفتید یادتان باشید بازدید از پارک بلوار را فراموش نکنید."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
شهر قدیم باکو
شهر قدیم باکو

شهر قدیم باکو (Old City ) شهر قدیم باکو (Old City )و یا ایچری شهر ، بافت قدیم شهر باکو ، که از آن با نام ارگ باکو نیز یاد می‌شود به تدریج ما بین قرون ۱۱ تا ۱۹ میلادی ساخته شده‌است. این شهر محصور از دوران پارینه‌ سنگی تاکنون محل سکونت انسان بوده‌است و فرهنگ و تمدنهای مختلفی چون ساسانی، زرتشتی، شیروانی، ایرانی، عربی، عثمانی و روسی را در خود جای داده‌است. این قسمت شهر در شمال غربی خلیج باکو واقع شده و جزو دیدنیترین مکان‌های باکو بشمار می‌رود که در سال ۲۰۰۰ میلادی در شمار میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.ایچری شهریاشهر قدیم باکودارای ۲۳ محله ، ۲ کاروان سرا، ۳ چشمه آب، میدان بازار و... می باشد که جذاب‌ترین مکان آن قلعه دختر است. بافت قدیم باکو،جزو زیباترین جاهای باکو است.گردش در کوچه هایش شما را به ابتدای قرن بیستم می برد. این بافت قدیمی شهر، بالغ بر 800 سال قدمت دارد. در سال 1991که باکو به عنوان پایتخت کشور تازه استقلال یافته آذربایجان انتخاب می شود ، در طی همین سالها برخی از آوارگان قاراباغ در این قسمت از شهر اسکان می یابند و بافت جمعیتی ایچری شهر دچار تغییراتی می شود. و به تدریج در نتیجه این تغییرات، ساختار شهری دچار تهدیداتی شد. اما تا کنون ، ایچری شهر یکپارچگی و انسجام خود را حفظ کرده است."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
قلعه ی دختر
قلعه ی دختر

قلعه ی دختر قلعه ی دختر در شهر باکو و در قسمت مرکزیاین شهر قرار گرفته است . این قلعه ی باستانی در قرن ۱۲ ساخته شد و تاریخی بس کهن و جالب برای گفتن و تعریف کردن برای شما خواهد داشت .در سال ۲۰۰۱ به ثبت جهانی میراث یونسکو رسید و همیشه مورد توجه گردشگران بوده است . تاریخ این قلعه با ایران نیز مرتبط است زیرا در دوره ی ساسانیان بود که این قلعه ساخته شد و برای زرتشتیان و برگزاری مراسم این مردمان مورد استفاده قرار می گرفته است .قلعه ی دختر یکی از مهمترین مکان های باستانی کشور آذربایجان و شهر باکو به حساب می آید. به قدری این مکان مهم است که تصاویری از آن بر روی پول رایج این کشور و همین طور تمبر های پست مشاهده می شود برج دختر که به عنوان باشکوه‌ترین بنای باکو نیز شناخته می‌شود، دارای ۸ طبقه با ارتفاع کلی ۲۹.۵ متر و ضخامت قطری ۱۶.۵ متری است که گنجایش ۲۰۰ نفر را داراست. یک چاه نفت نیز در نزدیکی این برج وجود دارد. همینطور چاه آبی با عمق ۲۱ متری هم در طبقه دوم کشف شده که به سفره‌های زیرزمینی آب متصل شده و آب را به این طبقه منتقل می‌کرده است. گفته می‌شود علت ساخت این چاه آب، راحت‌تر بودن دسترسی به آب در طبقه بالا بوده است."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
کاخ شیروان شاه
کاخ شیروان شاه

کاخ شیروان شاه کاخ شیروان شاه ،بزرگترین اثر تاریخی معماری شیروان- آبشرون آذربایجان، واقع در درون شهر باکو است. ساختمان اصلی مجتمع در سال 1411 توسط شیروان شاه شیخ ابراهیم اول شروع به ساخت شد. این ساختمان دو طبقه دارای 50 ابعاد مختلف است و با سه راه پله باریک و پیچ در پیچ به هم متصل می شوند. پس از فتح باکو توسط صفوی در سال 1501، در طی چند قرن این "قصر" متروکه باقی ماند و بخش های زیادی از آن تخریب گردید. در سال 1964 بود که کاخ شیروان شاه به عنوان موزه مرکزی معرفی گردید و از آن به بعد در حال مرمت و بازسازی آن هستند. در این مجموعه می توانید آثار اسلامی بسیاری از جمله مسجد و معماری اسلامی طاق های شبستان را در آن ببینید ، حتی دروازه های این کاخ نیز دارای سردر های با زبان عربی و اسلامی هستند. این آثار بیانگر دقت و ظرافت بکار رفته شده در معماری تاریخی آن می باشد.این کاخ توسط شاه شیخ ابراهیم اول و در سال 1411 ساخته شد که قدمتی 600 ساله دارد و تصویری از کاخ بر روی اسکناس 10 هزار مناتی آذربایجان چاپ شده است. باکو دارای مجموعه ای شامل ساختمان قصر اصلی، مسجد یک مناره شاه، چنبره دفن، دروازه مراد ، پورتالی در ضلع شرقی، مقبره سید یحیی باکویی، مخزن آب و باقیمانده های حمام خانه می باشد."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
بلوار ساحلی باکو
بلوار ساحلی باکو

بلوار ساحلی باکو بلوار ساحلی باکو به عنوان پارک ملی در سال 1909 در دریای خزر در باکو بنا شده است. این بلوار ساحلی حدود ۳ کیلومتر و ۷۵۰ متر در سواحل جنوبی دریای خزر که از میدان ملی پرچم تا میدان آزادی باکو قرار گرفته است. این بلوار ساحلی یکی از زیباترین بلوارهای جهان محسوب می شود. این بلوار ساحلی هرساله بازدیدکنندگان زیادی را به سمت خود جلب می کند. بلوار ساحلی اصلی ارین بلوار شهر باکو است. فواره های زیبا و فضای سبز باعث شده تا ایت مکان پاتوق مناسبی برای شهروندان و مسافران تور باکو باشد.شاید به جرات بتوان گفت که این بلوار زیباترین بلوار جهان می باشد که نباید بعدازظهر ها و هنگام غروب این منطقه به یکی از شلوغ ترین نقاط باکو تبدیل می شود. در اطراف این بلوار زیبا چند ساختمان مدرن و زیبا نیز می بینید که هر کدام از آن ها ساختمان های مهم شهر باکو می باشند که از آن ها می توان به مرکز تجارت باکو، مرکز خرید چهار طبقه بلوار و مرکز بین ‌المللی موغام اشاره کرد.مسافران تور باکو می توانند از این مکان زیبا لذت ببرند."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
پارک مفاخر باکو
پارک مفاخر باکو

Alley of Honorپارک مفاخر باکو (Alley of Honor ) آرامگاه بزرگان و مفاخر و مشاهیر آذربایجان است. این مکان به دلیل سرسبزی و زیبایی اش لقب پارک مفاخر (فخر پارکی) را به خود گرفته است . این پارک، در واقع گورستانی عمومی و یادبودی است که شامل آرامگاه هایی از جمله چندین رئیس جمهور، دانشمندان و هنرمندان است. در مجموع 242 آرامگاه در این پارک وجود دارد. نام دارانی چون حیدر علی‌اف، ابوالفضل ایلچی بیگ، رشید بهبودوف و شوکت علی‌اکبروا در این مکان به خاک سپرده شده اند . جالبترین موضوعی که درپارک مفاخر باکوذهن هر بیننده را به خود مشغول می‌کند مجسمه‌های زیبای هر فرد بر سر مزارش می‌باشد. این پارک به دستور شورای وزیران جمهوری آذربایجان در تاریخ 27 آگوست 1948 تاسیس شده است. این آرامستان توانسته است بازدید کنندگان بسیاری را بسوی خود جلب کند که این بازدید کنندگان از آذربایجان و یا خارج از آن بوده اند. "رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
مرکز فرهنگی حیدرعلی‌اف
مرکز فرهنگی حیدرعلی‌اف

مرکز فرهنگی حیدرعلی‌افاین ساختمان برای تبدیل شدن به محل اصلی برنامه‌های فرهنگی کشور طراحی گشته است، فرم و هندسه‌ی شگفت‌انگیز این بنا در مقابل معماری خشک دوران شوروی که در باکو بسیار رواج داشته قرار گرفته است و به جرأت آن را در هم می‌شکند. از سوی دیگر این بنا درک و احساسات لطیف فرهنگ آذری را به نمایش می‌گذارد و چهره‌ی خوش بین یک ملت را نشان می‌دهد که نگاه‌شان رو به سوی آینده است. سبک کاری حدید ( معمار) دیکانستراکشن یا ساختار‌شکنی است که همیشه توانسته به خوبی تصویری متفاوت از ساختارها خلق کند. طرح مرکز فرهنگی حیدر علی اُف، ارتباطی سیال و پیوسته بین درون ساختمان و میدان اطرافش برقرار کرده است. این میدان به عنوان سطح زمین که به تمام قسمت‌های بافت شهر باکو دسترسی دارد خیز برمی‌دارد تا فضای عمومی داخل ساختمان را در برگیرد و سلسله مراتب فضاهای به هم پیوسته برای مراسمات و اتفاقات فرهنگی معاصر و سنتی آذربایجان را تعریف نماید."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
میدان فانتین
میدان فانتین

میدان فانتینمیدان فانتین یا به عبارتی میدان فواره‌های باکو میدانی با چندین فواره زیبا که تقریباً در مرکز شهر باکو قرار دارد. این میدان و بلوار اطرافش مکانی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته‌ی مردم محلی و جاذبه‌ای برای گردشگران در تمام طول سال است. در اطراف این میدان و خیابان کناری‌اش که دور بزنید می‌توانید صنایع‌دستی آذربایجان را برای سوغات بخرید. همچنین در نزدیکی میدان چندین کافه هم برای صرف چای و نوشیدنی‌های دیگر موجود است. اگر به میدان فانتین رفتید حتماً به پارک نظامی که در نزدیکی آنجا قرارگرفته هم سری بزنید."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
موزه فرش جمهوری آذربایجان
موزه فرش جمهوری آذربایجان

موزه فرش جمهوری آذربایجانموزه فرش جمهوری آذربایجان از نظر ارزش و اهمیت فرشهای موجود در خزانه خود، بزرگترین کلکسیون فرش در دنیا می باشد که، اولین موزه اختصاصی و متنفذ در عرصه هنر قالی بافی است. بنابه یافته های کاوش های باستان شناسی، هنر قالی بافی در قلمروی آذربایجان در دوران عصر برنز (هزاره دوم قبل از میلاد) موجود بوده است. مورخان باستانی چون هرودوت، کلودالیان و کسنوفون، همچنین تاریخدانان عربی قرون وسطی و نظامی گنجوی قرن ۱۲و «خاقانی» (قرن ۱۲) ، شاعران آذربایجانی گزارش های زیادی در مورد قالی آذربایجانی مخابره نموده اند. در بین قرنهای ۱۳ تا ۱۴ کالاهای قالی و محصولات فراوانی مربوط به این هنر از آذربایجان به کشورهای اروپایی صادر می شده است. مصوران اروپایی این قالی ها را که با تزیینات لطیف و نقوش ظریف و نفیس خود توجه ها را به خود جذب می کردند، در آثار خود نقاشی کرده اند. به عنوان مثال: در اثر (مریم با نوزاد خود) هانس مملینگ، نقاش هلندی قالی ((زیوه)) ، (( قوبا)) زیر پای مریم تصویرگری گردیده است. افزون بر این، در اثر «روحانی و میرم» «آن وان اِک»، مصور هلندی، فرش «زیوه»، در اثر «محراب» اش بساط ((شیروان)) و همچنین در اثر «Madonna Vander Pole» وی قالی قوبای آذربایجان به صورت پیکره نقاشی گردیده اند. در طول تاریخ، مردم آذربایجان نمونه های ارزنده قالی همچون پالاس، جاجیم، گلیم، شدّه، زیلو، وِرنی و «سوماخ» دوخته اند که، اکنون برخی ها از آنها در نمایشگاه موزه فرش جمهوری آذربایجان نمایش داده می شوند. قالی های متعلق به مدارس قالی بافی آذربایجانی نظیر باکو، قوبا، شیروان، گنجه، قازاخ، قره باغ و تبریز در این موزه در معرض نمایش گذاشته شده اند. علاوه بر فرش ها، زیورآلات فلزی گرانبها، اسلحه های سرد، اشیاء سینی، کاغذی، شیشه ای، درختی و سنگی از جمله اشیاء نمایشی می باشند که، در نمایشگاه موزه وجود دارند. بازدیدکنندگان موزه می توانند با پوشیدن لباس ملی آذربایجانی در مقابل اشیاء نمایشی مورد علاقه خود عکس بگیرند. موزه فرش در شهر شوشای جمهوری آذربایجان نیز شعبه ای داشت که، پس از تسخیر قره باغ کوهستانی از سوی ارمنستان، تعطیل شد و در موزه فرش در باکو به فعالیت خود ادامه داد. "رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
موزه ملی تاریخ جمهوری آذربایجان
موزه ملی تاریخ جمهوری آذربایجان

موزه ملی تاریخ جمهوری آذربایجانموزه ملی تاریخ آذربایجان بزرگترین موزه ی آذربایجان می باشد که در سال ۱۹۲۰ تاسیس شده است و محل اقامت خصوصی فردی به نام حاجی زین العابدین تقی اف ، نجیب زاده ی نیکوکار و معروف بود. این موزه ی باشکوه در شهر باکو قرار دارد.تقی اف سرمایه دار نیکوکار و اهل فرهنگ آذربایجانی بوده و چندین مدرسه و روزنامه در آذربایجان تاسیس کرده است.این موزه تاریخ و فرهنگ آذربایجان را در چند گالری مختلف نشان می دهد و دارای بیش از ۲۰۰۰ نوع نمایشگاه به شرح: بخش تاریخ مدرن، بخش مردم نگاری، گروه تاریخ باستان و قرون وسطی جمهوری آذربایجان، بخش گردش علمی، آزمایشگاه برای بازسازی موزه، صندوق سکه شناسی: شامل مجموعه‌ای از یوگنی پاخوموف و گروه طراحی هنرمی باشد،حتی اطراف آن بیش از ۶۰۰۰ مواد صنایع دستی، وجود دارد. ساختمان و طراحی موزه بسیار دیدنی می باشد و برای علاقه مندان به تاریخ می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
مرکز خرید گنجلیک باکو
مرکز خرید گنجلیک باکو

مرکز خرید گنجلیک باکومرکز خرید گنجلیک در منطقه گنجلیک در کنار ایستگاه متروی گنجلیک با دو طبقه پارکینگ در زیرزمین و پنج طبقه فوقانی می باشد. این مرکز درچهار طبقه شامل برندهای پوشاک معروف ترکیه و بسیار مناسب و دوطبقه فوقانی شامل رستوران و فود کورت و سینما و شهر بازی طراحی شده است، اهمیت این مرکز خرید به دلیل موقعیت مکان عالی و همچنین فراهم بودن سینما ، شهر بازی و رستوران ها نزد توریست ها بسیار بالاست و اکثرا دوست دارند در سفر به باکوبه این مرکز خرید هم سری بزنند، همچنیین همانطور که اشاره شد به دلیل وجود شهر بازی کودکان نیز تمایل زیادی به بازدید از مرکز خرید گنجلیک باکو دارند."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
مرکز خرید مترو پارک باکو
مرکز خرید مترو پارک باکو

مرکز خرید مترو پارک باکومرکز خرید مترو پارک در منطقه نریمانف و نزدیک ایستگاه متروی خیابان تبریز در باکو در کنار اتوبان حیدر علیف با دو طبقه پارکینگ در زیرزمین و چهار طبقه پارکینگ در کنار مجتمع متصل به مرکز خرید می باشد . ظاهر مدرن و جذاب این مرکز خرید از بیرون هر بیننده ای را جذب می کند این مرکز خرید یکی از مدرن ترین ساختمان های باکو است. این مرکز در چهار طبقه شامل برندهای پوشاک معروف ترکیه و بسیار مناسب و دوطبقه فوقانی شامل رستوران و فود کورت و سینما و شهر بازی بازی هپلی لند ، گیم نت و مرکز بولینگ از مکان هایی است که برای کودکان هم میتواند جذاب باشد. اگر به دنبال تخفیف هستید پایان هر فصل به این مرکز سری بزنید زیرا برند های مختلف تخفیف های ویژه ای را برای افزایش فروش و رضایت مشتری در نظر میگیرند."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
مرکز خرید پورت باکو
مرکز خرید پورت باکو

مرکز خرید پورت باکواین مرکز خرید در مرکز شهر در کناربندر قدیمی شهرباکو و برج تجاریپورت باکو و مجتمع مسکونی باکو رزیدنسقرار گرفته است . مرکز خرید پورت باکو جدید ترین و بزرگترین ، مدرن ترین و شکیل ترین مرکز خرید باکو میباشد که در سال 2014 میلادی افتتاح شد. گردشگران از این مرکز به عنوان بهترین مرکز خرید باکو نام میبرند، این مرکز خرید در ۲ طبقه منفی با پارکینگ هایمجهز و تمیز و 4طبقه فوقانی بسیار وسیع طراحی شدهاست که تقریبا تمامی برند های لاگژیدر این مجتمع قرار گرفته اند همچنین وجود کافی شاپ ها و رستوران های شکیل در پورت باکو باعث میشود لحظاتی خوبی را در این مرکز بگذرانید."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
مرکز خرید 28 مال باکو
مرکز خرید 28 مال باکو

مرکز خرید 28 مال باکواین مرکز خرید در مرکز شهر در کنار بانک مرکزی آذربایجانیا میللی بانک قرار گرفته است. شاید از ظاهر آن مشخص نباشد اما یکی از بهترین مراکزخرید باکو است که همیشه عصر های شلوغی را به خود میبیند. این مرکز خرید در ۲ طبقه منفی با پارکینگ هایمجهز و تمیز و ۵ طبقه فوقانی بسیار وسیع طراحی شده که طبقه چهار آن فود کورتاز تمامی برندهای مختلف و طبقه پنجم سینما های مدرن اختصاص یافته است که محبوبت ترین سینمای باکو است. البتهطبقات یک تا سه شامل برندهای پوشاک معروف اما بسیار مناسب در دسترس شما خواهد بود ، یکی از ویژگی های مراکز خرید باکو این است که یا در نقاط خوب و قابل دسترس هستند یا اینکه نزدیک مترو شهر ، نام گذاری این مرکز هم به همین موضوع ربط دارد و نام آن به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی ایستگاه متروی خیابان 28 قرار دارد که دسترسی عموم مردم به آن را فراهم می کند."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب
مرکز خرید پارک بلوار باکو
مرکز خرید پارک بلوار باکو

مرکز خرید پارک بلوار باکوبلوار ساحلی باکو یکی از مکان های دیدنی که در سفر به باکو حتما باید ببینید، وقتی به بلوار ساحلی باکو رفتید حتما سری هم مرکز خرید پارک بلوار بزنید . موقعیت مکانی عالی این مرکز خرید عصر های شلوغی را برایش تداعی میکند اما نگران نباشید آنقدر این مرکز معروف و مشهور است که آنرا ندیده باکو را ترک نمی کنید، این مرکز خرید دارای پارکینگ اختصاصی، سینما های مجهز و مدرن، تفریحات کودکانه ای نیز دارد . این مرکز خرید به هتل هایی نظیر جی دبلیو ماریوت و هیلتون نیز نزدیک است ، پارک بلوار هم از مراکز خرید تازه تاسیس باکو است این مرکز حالا (2017) قدمتی تقریبا 7 ساله دارد ، اگر روزی به بلوار ساحلی باکو رفتید یادتان باشید بازدید از پارک بلوار را فراموش نکنید."رسالت ما رضایت شماست"

ادامه مطلب