15 نکته‏ ای که شما راجع به ترکیه نمیدانید!

15 نکته‏ ای که شما راجع به ترکیه نمیدانید!

بازدیدها 241

همانطور که می دانید ترکیه دارای اماکن دیدنی بسیار زیبایست و شهرهای توریستی ترکیه این سرزمین  را به کشوری منحصر به فرد، با زیبایی بسیار شگفت انگیزی بدیل کرده است. از این رو، ترکیه هرساله تعداد توریستان زیادی را جذب خود می کند. با نوین تراول همراه باشید تا در ادامه به این 15 نکته‏ ای که شما راجع به ترکیه نمیدانید، بپردازیم.

عجایب شگفت انگیز ترکیه


1.ترکیه خانه 2 تا از 7 عجایب شگفت انگیز دنیای باستان است. از جمله معبد آرتیمیس (معروف به دایانا در رم باستان) که متعلق به خدایان شکار و باوروی یونان باستان است. این معبد بزرگ نزدیک به شهر باستانی افسوس Ephesus واقع شده است.


Artemis

آثار ثبت شده در یونسکو


2.ترکیه خانه 13 منطقه ثبت شده در میراث جهانی یونسکو است. این مناطق نظیر چشمه های آب گرم حفاظت شده و سواحل خیره کننده ترکیه، مساجد فوق العاده و مکان های مذهبی، پارک های ملی پر از آثار تاریخی و باستانی و بسیاری از بقایای امپراتوری های بزرگ یونان و رم باستان میباشد.


404px-UNESCO_logo.svg
Bosphorus

پل بوسفورس


3.لئوناردو داووینچی بزرگ، سالهای بسیار دور یک پل روی بوسفر طراحی کرد که هرگز ساخته نشد. پلن این پل در سال 1950 کشف شد و نشان میداد که این هنرمند و دانشمند بزرگ در سال 1503 این پل را برای متصل کردن اروپا به آسیا طراحی کرده بوده است، این پل قرار بوده است منطقه Peres و Constantinople را بهم متصل کند. اما هرگز مشخص نیست چرا این طراحی بی نظیر در آن زمان هرگز به مرحله اجرا نرسید. اگر چه طراحی سازه های بزرگ و پیشرفته ای مثل پمپ های آب و آسیاب های بادی به سفارش سلطان عثمانی به داووینچی بزرگ واگذار شد و توسط این دانشمند بزرگ در ترکیه ساخته شدند.


پنجمین خانه گران بها جهان


4.پنجمین خانه گران جهان در ساحل استانبول واقع شده است. دکور این خانه بزرگ ساحلی و معروف ترکیب بینظیری از هنر شرق و معماری مدرن غربی است. این ملک تقریبا 3 هزار متری با 64 اتاق خواب، سینک های طلا و لوستر های کریستال حدودا 115 میلیون دلار ارزش گذاری شده است. این عمارت بی نظیر توسط الکساندر والری به سفارش فردی بنام سلطان عبدالحمید در نیمه قرن 19م میلادی، بنا شده است.


Turkish House

هدیه مارک آنتونی به کلوپاترا


5.بخشی از سواحل بهشت گونه ترکیه به عنوان هدیه به کلوپاترا تقدیم شده بود. جالب است بدانید در زمانی که مارک آنتونی و کلوپاترا باهم ازدواج کردند. مارک آنتونی سواحل زیبا در ترکیه (آلانیای امروزی) را به کلوپاترا هدیه کرد. امروزه ساحل کلوپاترا و جزیره کلوپاترا در جنوب این کشور، چون الماسی خیره کننده بین سواحل زیبای این کشور میدرخشد. شما میتوانید با کشتی های تفریحی از آنتالیا یا آنالیا از این سواحل زیبا بازدید کنید.


Alanya

اسب چوبی تروا


6. تروی در واقع در یونان باستان نبوده است، در ترکیه بوده است. شهر تاریخی تروی، و اسب چوبی بزرگ و معروف تروی (تروا) در منطقه کاناکاله Canakkale، جایی که ویرانه های آکروپولیس در آن واقع شده است، قرار دارد. این اسب بزرگ چوبی هنوز هم از دیدنی ترین آثار تاریخی این کشور است.


d5suc7vge8pl-0

نکات جالب در خصوص ترکیه

نکته جالب در خصوص اسم ترک ها


8.جالب است بدانید تا سال 1934 بیشتر مردمان ترکیه، نام خانوادگی نداشتند. در همان سال قانونی در این کشور به تصویب رسید که داشتن نام خانوادگی را برای همه ترکها اجباری کرد. در ابتدا آنها ملزم شدند که نام پدرانشان را به صورت (فرزند) یا Oglu به عنوان فامیلی خود برگزینند. مثل مهمت اگلو علی. در سال 2013 بیشترین نام خانوادگی در این کشور Yilmaz شناخته شد.


تریکه

وطن پرستی ترک ها


7.ترک ها یکی از وطن پرست ترین ملت های جهان هستند، اگر یکبار به ترکیه رفته باشید حتمن از تعداد پرچم های برفراشته از خانه ها و سراسر این کشور تعجب خواهید کرد. جالب است بدانید در جولای 2016، روز کودتای نظامی ترکیه، تنها 1.5 میلیون پرچم توسط ترک ها خریداری شد و به نشانه وفاداری به کشور و دولت، به اهتزاز درآمد. ترکیه یکی از بیشترین میزان مشارکت های مردمی در انتخابات ها را بین ملت های جهان با بیش از 85 درصد دارد.


برابری زنان و مردان


9. زنان ترکیه زودتر از بسیاری از کشور های اروپایی به حقوق برابر خود در برابر مردان دست یافتند. زنان ترک در سال 1930، زودتر از زنان بلژیکی و سویسی، حق رای داشتند.


Equal

ترکیه جای مناسبی برای روزنامه نگاران نیست


10. ترکیه جهنمی برای روزنامه نگاران است. بیشترین تعداد روزنامه نگاران زندانی در جهان، در ترکیه هستند. بیشتر روزنامه نگاران ترک به خاطر پوشش خبرهای مربوط به کردهای این کشور، به زندان افتاده اند!


Turkish Newspaper
facebook

ترکیه جامعه ای آنلاین


11.در مقایسه با جامعه آنلاین ترکیه و دیگر کشور های جهان جالب است بدانید که ترکیه بیشترین تعداد کاربر فیس بوک را بین همه کشورهای جهان دارد! با توجه با اینکه حدود 50 درصد جمعیت این کشور زیر 30 سال سن دارند شاید این واقعیت خیلی دور از ذهن بنظر نیاید.


لوکس ترین رستوران ترکیه

12.یکی از لوکس ترین رستوران های استانبول، مطلقا پول نقد قبول میکند. این رستوران با ویو 360 درجه، خوراک های ترکی و عثمانی سرو میکند.

دسرهای فوق العاده ترکیه


13. تعجب نکنید اگه با پودینگ سینه مرغ به عنوان یکی از دسرهای خوشمزه ترکی مواجه شدید! محتویات این دسر عجیب، سینه پخته شده مرغ، شکر، شیر و کمی دارچین است. این دسر در زمان عثمانی ها از دسر های محبوب سلاطین عثمانی بوده است.


TurkishFood
Turkish soup

غذای رایج ترکیه


14 . سوپ قبل از وعده غذایی بین مردمان ترکیه بسیار رایج است. آنها حتی قبل از صبحانه نیز سوپ میل میکنند. جالبت است بدانید در ترکیه رسم است که میزبان تا غذای میهمان تمام نشده باشد هرگز میز را ترک نمیکند.


بابا نوئل


15.خیلی جالب است بدانید که سانتا کلاز و بابا نوئل بنابر شواهد تاریخی در ترکیه و کلیسای سنت نیکلاس بدنیا آمده است. در آن زمان ترکیه، بخشی از امپراتوری عظیم رم باستان بوده است و میگویند نیک اسقف اعظم کلیسا بوده است.


Santa-Claus
برچسب ها
  • 15 نکته‏ ای که شما راجع به ترکیه نمیدانید!
  • استانبول
  • ترکیه
  • درباره استانبول
  • درباره ترکیه
  • نکات جالب در مورد استانبول
  • نکاتی جالب در خصوص ترکیه

ارسال نظر

به نوین تراول خوش آمدید

ایجاد حساب کاربری

ورود به حساب کاربری

آیا رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
حساب کاربری ندارید ؟

فراموشی رمز عبور